Marmaray İş Başvurusu

Marmaray projesi, Asya ve Avrupa yakalarını bir araya getirmek adına demiryolu hatlarını bir araya getirmek için İstanbul Boğazı’nın altından tüp tünel tarzı ile bir araya getirerek Gebze ve Halkalı arasındaki uzaklığı iyileştirme ve geliştirme projesi kapsamında oluşturulan bir oluşumdur. Marmaray hattının Kazlıçeşme ve Ayrılıkçeşme mesafeleri arasında yer alan 14 km bölümü 29 Ekim 2013 tarihinde gerçekleşerek hizmetlerine başlamıştır. Hat üzerinde bulunan toplam’da 5 istasyonun 3’ü yer altı hattına aittir. Proje içerisinde yer alan aç-kapa tüneller, 3 yeni yer altı istasyon merkezi, delme tüneller, batırma tüp tüneller, iletişim kontrol merkezleri, saha ve atölyeler, bakım ve onarım tesis alanı, yeni bir üçüncü hat planı ve 440 vagonluk modern mimarisi ile inşa edilen demiryolu araçları barındırmaktadır.

BC1 Raylı Tüp Tünel geçişi ve istasyonlar özel olarak hazırlanan projenin 3 etabına ayrılarak 29 Ekim 2013 tarihinde hizmet vermeye başlamış ve o günden beri yolcular güvenle ve huzurla yolculuklarını tamamlamışlardır. CR3 Banliyo Hatları ve CR2 Demiyorlu Araç İmalı alanlarında ise 2009 ve 2013 yılına kadar hazırlanan proje kapsamında yenilikler ile hizmetlerini başlatmıştır. Yüksek maliyetlere bedel edilen Marmaray günümüzde İstanbul’un en güvenli ve en hızlı ulaşım aracı olarak yolcular tarafından sıklıkla tercih edilmiştir. En son teknoloji ile donatılmış tüneller ve araçlar ile sürekli kendini geliştirmektedir.

Marmaray İletişim Bilgileri
Adres; TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Haydarpaşa / İSTANBUL

Telefon : 0212 5206575

Marmaray Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Marmaray firmasında kariyer yapabilirsiniz. Marmaray insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cengiz karaduman dedi ki:

    yeni silahlı güvenlık kımlık kartımı aldım iş arıyorum

BİR YORUM YAZ