Marmara Üniversitesi İş Başvurusu

Türkiye’nin en eski ve en köklü üniversitesi olarak bilinen Marmara Üniversitesi 1883 yılında ilk ismi Hamidiye Ticaret Mekteb-ı Âlisi adı altında bir ev içerisinde kurulmuştur. 1887 yılında 13 kişilik bir öğrenci grubunu mezun ederek ilk deneyimini yaşayan Marmara Üniversitesi tarihi dokusuyla günümüze kadar uzanan eğitim anlayışını yeni nesillere vermeye devam etmektedir. Akabinde 1889 yılı içerisinde Maârif Nezareti bünyesine katılan okul 1893 yılında tekrar ıslah edilerek açılış yapılma düşüncesi ile tekrar gündeme gelmiştir. Bu düşünce üzerine 1897 yılında bağlı olduğu Maârif Nezareti içerisinde açılışı tekrar yapılmış olup üstün ve köklü eğitim anlayışı ile günümüze kadar hedefinden, kalitesinden ve güvencesinden hiç şaşmadan yeni nesilleri eğitip eğitim düzeyini yükselterek yoluna devam etmiştir.

Aradan uzun yıllar sonra Marmara Üniversitesi, 1959 senesinde İstanbul İktisadi ve Ticari ve İlimler Akademisi’ne dönüşmüş ve bu konuyu hitaben 1982 yılında ise yapılan belli başlı düzenlemeler neticesinde Marmara Üniversitesi, Türk Yükseköğretim Kurumları arasına girerek yerini almıştır. Göstermiş olduğu bu başarı sonucunda ve senesinin içerisinde 1982-1983 eğitim yılı çerçevesinde toplam’da 9 fakülte, 1 enstitü ve 1 yüksekokul ile eğitim/öğretim faaliyetlerine devam etmiştir. Kurulduğu günden bu yana hiç yılmadan faaliyetlerini olabildiğince en üst düzeyde sergileyen Marmara üniversitesi günümüzde ise 16 fakülte, 5 yüksekokul ve 11 enstitü’nün yanı sıra aynı zaman’da günümüzde halen aktif bir şekilde işleyen ön lisans ve lisans program sayısını 199’a yükseltmiştir.

Marmara Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi 34722 Kadıköy – İstanbul

Marmara Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Marmara Üniversitesinde kariyer yapabilirsiniz. Marmara Üniversitesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ