Malatya Yeni Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Malatya Devlet Hastanesi, 1954 yılında ilk olarak 30 yatak kapasitesi ile sadece bir dispanser olarak Malatya’nın merkezinde kurulmuş olup, hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürmüştür. Kurulduğu günden bu yana Malatya halkının sağlık hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdüren dispanserlik servisi başarılı geçirdiği yılların sonrasında ise 1996 yılında yeni faaliyete girmiş olan 50. Yıl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları alanında ki binasının inşası ile birlikte yatak kapasitesini 200’e çıkarmıştır. Hastaların ilgi ve kaliteliliğinden ötürü sürekli hastaneyi tercih etmesi ile birlikte zor koşullarda verilen sağlık hizmetine dayanarak yeni talepler onaylanmış olup, ek binanın inşasının bitmesinin ardından faaliyete sokularak yatak kapasitesi 516’ya yükseltilmiştir.

Kaliteli sağlık hizmetlerinin verilmesi ve hastaların sürekli hastaneyi tercih etmesi üzerine alınan karar doğrultusunda 2005 senesinde Sağlık Bakanlığı çatısı altına alınmış olup, 2009 yılında Malatya Yeni Devlet Hastanesi olarak faaliyetlerine kalmış olduğu yerden kaliteli, sağlıklı ve güler yüzlü bir şekilde devam etmiştir. Yeni inşa edilen modern binaları içerisinde bulunan bölümlere ait cihazların tümü son teknolojiye sahip olup, alanında uzman ve tecrübeli hekim kadrosu ile daima hastaların memnun kalacağı şekilde hizmetlerini sürdürmektedirler. Tüm hastaların raporları, muayene sonuçları ve diğer tüm bilgileri tamamen dijital ortamlarda veri bankası içerisinde muhafaza edilmektedir. Aynı zaman’da birçok kişi burada istihdam sağlayarak, geçimlerini bu çatı altından kazanmaktadır.

Malatya Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Özalper Mah. Turgut Özal Bulvarı No: 4 44330 Malatya

Tel: 444 56 34

E-Mail: malatyaeah@saglik.gov.tr

Malatya Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Malatya Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Malatya Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ