Kütahya Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Kütahya Devlet Hastanesi, 1916 yılında istiklal savaşından hemen önce Muhasebe-i Hususiye tarafından GURABA Hastanesi adı altında Delibozuk Hanında açılmıştır. 1918 yılında Delibozuk Hanı ordu tarafından mühimmat deposu olarak kullanılmaya başlamıştır. Bu nedenden ötürü hastane askeri birliğe ait olan silah deposuna aktarılmıştır. Daha sonra tadilatı yapılarak silah deposundan tamamen hastaneye çevrilmiştir. İsmi AĞIR MECRUHİN HASTANESİ olarak değişen GURABA, Yunan işgali sırasında kapatılmış ve İstiklal Savaşından hemen sonra Cumhuriyetin kurulması ile birlikte tekrar açılarak MEMLEKET HASTANESİ adını almıştır. 1938 yılına kadar faal durumda işleyen hastanenin 30 yataklık kapasitesi mevcuttu. 1938 yılından itibaren kapasitesini 60 çıkararak daha da verimli olmak adına çalışmalarına son sürat devam etmiştir.

Hastane 1959-1963 yılları arasında Doğum evi ve Çocuk servisi bölümlerinin inşası yapılarak 40+50 yatak kapasitesi de eklenerek bu yolda ilerlemeye devam etmiştir. Günümüzde adı Kütahya Devlet Hastanesi olarak geçmekte olup kadın doğum, üroloji, göğüs cerrahi, kap ve damar cerrahi, beyin cerrahi, göz, göğüs hastalıkları, KBB, nöroloji, hemodiyaliz, cildiye, fizik, psikiyatri, acil, çocuk, koroner yoğun bakım, kanser erken teşhis merkezi, ailesi planlaması, bakteriyoloji, biyokimya laboratuarları, röntgen, tomografi, USG ve birçok servisi ile 400’den fazla yatak kapasitesine sahip olan Kütahya Devlet Hastanesi sürekli olarak jeneratör desteği ile enerjisi sağlanmakta olup, aynı zamanda acil poliklinikleri ile il ve çevre halkının sağlığı için sürekli olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kütahya Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Evliya Çelebi Mh., Okmeydanı Cd., 43050 Kütahya

Tel:0 274 – 231 66 60

Kütahya Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Kütahya Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Kütahya Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ