Kültür Bakanlığı İş Başvurusu

Türkiye Cumhuriyet Kültür ve Turizm Bakanlığı 4898 sayılı kanun çerçevesinde 16.04.2003 tarihinde kurulmuş olup, günümüzde halen hizmetlerine son derece bağlı ve istikrarlı bir şekilde devam ettirmiştir. Kültürel değerleri geliştirmek, yaşatmak, yaymak, değerlendirmek, benimsetmek, tanıtmak, kültürel ve tarihi varlıkların korunmasını ve zarar gelmesini engellemek adına sürdürdüğü çalışmalar neticesinde ve aynı zaman’da ülkenin turizme faydalı bir şekilde olanak sağlaması için sürek olarak tüm imkanları ile Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunacak faaliyetlerini göstermektedir. Tarihi değerlerin yok olmasına engel olacak çalışmalarına devam eden Kültür ve Turizm bakanlığı, ülke’deki tarihi eserlerinde sürekli olarak onarım ve tadilat işlerini kontrol ve denetim altında tutarak sürekli olarak göz önünde bulundurmaktadır.

Turizm sektöründe pazarlama, geliştirme, teşvik ve destek amaçlı projeleri ile sürekli turizm bölgelerinde halkın ekonomi materyallerini üst safta tutarak ülkenin gelişmesini ve var olan değerlerini koruma altında tutmaktadır. Yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşlarını turizm amaçlı faaliyetlere yönlendirmek bunlarla birlikte işbirliği yaparak kültür ve turizm’in gelişmesi için çalışmalar yürütmektedir. Ülkemize ait evrensel mirasların, ulusal ve uluslar arası değerlerini sürdürmek adına sürekli olarak görevlerini en iyi şekilde getirme vizyonuna sahip olan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ülke mirasının korunmasında, yaşatılmasında ve toplumsal bilinçlilik içerisinde tarihi değerlerimize ait bilgilerin herkes tarafından bilinmesi için çeşitli projeler yürütmüş ve bu konuda görevlerini yerine getirmiştir.

Kültür Bakanlığı İletişim Bilgileri
Adres; İsmet İnönü Bulvarı No: 5 06100 Emek Ankara

Kültür Bakanlığı Kariyer Olanakları
Kültür Bakanlığı bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bakanlık insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Kültür Bakanlığı insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ