KTÜ Farabi Hastanesi İş Başvurusu

1980 yılında KTÜ (Karadeniz Teknik Üniversitesi) ile Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı tarafından, imzalanıp onaylanan ve Trabzon’un Soğuksu/Çamlık civarında 1986’da yapımı tamamlanan yeni binaya taşınarak faaliyetlerini buradan sürdürmüştür. Kapalı bir şekilde yapımı sürdürülen bina toplamda 38.000 m2 üzerine inşa edilmiştir. Günümüzde Farabi Hastanesi adını alarak, hasta kabulüne başlamıştır. Hastanenin yatak kapasitesi 600’dür.

Taşındıkları yeni binanın ilk günlerinden bugüne kadar hep aynı özveri ile yoluna devam eden Farabi Hastanesi fiziksel maneviyatlar, akademik bilgi ve kaliteli idare kadrosunun vermiş olduğu azimle birlikte yeni projelere atılım sağladılar. 1992 tarihinde ihalesi verilen ve yapımına yaklaşık bir sene sonra yani 1993 yılında, kampus dahilide ek bina olarak b blok binasının inşaatına başlanıldı. Kapalı alanda başlatılan bu çalışma 25.000 m2 büyüklüğüne ve toplamda 308 yatak kapasitesine sahiptir. 2004 yılında hizmete koyulan ve ana blokta yapılan bazı yenileme tadilatlarından ötürü A blok ile birleştirilmiş. Ve Eylül 2005’te her iki blokta olmak üzere toplamda 708 yatak kapasitesi ile hizmete girmiştir.

Konum olarak Doğu Karadeniz Bölgesinde insanlara yaklaşık 800 yatak kapasitesine sahip ve bölge halkına kaliteli hizmet veren, KTÜ- Farabi Hastanesi bununla birlikte eğitim ve araştırma hizmeti de vermektedir. Güler yüzlü personeli ve kaliteli odaklı hizmet anlayışı ile geçtiğimiz her yıl hasta randevularının çoğalmasında büyük bir oran görünmektedir. Gelişmiş tedavi üniteleri, akademik personel ve idari kadro ve fiziki olarak genişletme projesi ile kendini her geçen gün daha da yenilemeye devam etmektedir.

KTÜ Farabi Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Üniversite Mh., Karadeniz Teknik Üniversitesi, 61080 Trabzon

Tel: 0(462) 377 30 00

KTÜ Farabi Hastanesi Kariyer Olanakları
Hastane insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Farabi Hastanesinde kariyer yapabilirsiniz. Farabi Hastanesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ