Krispy Kreme İş Başvurusu

Krispy Kreme 1933 yıllarında Paducah adlı günümüzde 25.000 nüfusa sahip Amerika’nın cenneti olarak ta bilinen küçük bir yerleşim yerinde, Vernon Rudolph tarafından kurulmuştur. İlk kuruluş serüveni ünlü bir Fransız lezzet ustasından satın aldığı Doughnut mağazası ile iş hayatına atılmıştır. Mağazayı satın alan Vernon Rudolph, aynı zamanda günümüze kadar tarifi sır gibi saklanan mayalı Doughnut’un tarifini de satın alarak daha emin bir şekilde iş hayatına giriş yapmıştır.

Bir süre sonra işlerin iyi gitmemesi ve moral bozukluğundan dolayı zor günler geçiren Vernon Rudolph mağazayı kapatarak ekibinden geriye kalan 2 personeliyle birlikte ellerinde kalan son paraları olan 25$ ile harika şehirlerden biri olan Winston-Salem’de bina kiraladılar. Doughnut yapmak için para bulamayan Rudolph ve 2 arkadaşı bakkaldan borç nihayetinde malzemeler alıp işe atıldılar. Yaptıkları Doughnutları Pontiac marka 1936 model bir araçla evlere servis yaparak hayallerinin peşinden koşmaya devam ettiler.

Kısa zamanda insanlar bu müthiş tadın büyüsüne kapılık üretimin yapıldığı binaya gelerek, taze ve halen sıcak olan Doughnutlardan almak istemeye başladılar. 3 arkadaş bu yoğun ilgi karşısında çözüm aramaya başladılar ve kiralayarak tuttukları binanın içerisinden dışa doğru bir delik açarak satış yapmaya karar verdiler. Her zaman yenilikçi fikirleri ile bilinen Krispy Kreme markası o gün bina duvarında açılan o deliğin sayesinde 13 Temmuz 1937 tarihinde tekrar mağaza açarak, satışları gerçekleştirmeye başladılar. 17 ülkede toplamda 530’dan fazla mağazaya sahip olan Krispy Kreme’nin günde çıkardığı Doughnut sayısı 7,5 milyonun üstünü bulurken, yılda ise bu sayı 2,7 milyarın üzerine çıktığı bilinmektedir.

Krispy Kreme İletişim Bilgileri
Adres; Ferhatpaşa Mahallesi G-85 Sokak No: 57 Ferhatpaşa / Ataşehir İstanbul

Tel: (0216) 515 15 49

Krispy Kreme Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Krispy Kreme firmasında kariyer yapabilirsiniz. Krispy Kreme insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ