Kredi ve Yurtlar Kurumu İş Başvurusu

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yükseköğrenim gören ve maddi olanaklardan yoksun öğrencilerin maddi yönden desteklenmesini amaçlayan sosyal amaçlı hizmet veren bir kamu kurumudur.

Kredi ve Yurtlar Kurumu, yasada da geçtiği üzere “Devlet maddi imkânlardan yoksun başarılı öğrencilerin, en yükseköğrenim derecelerine kadar çıkmalarını sağlamak amacıyla burslar ve başka yollarla gerekli yardımları yapar” hükmü gereğince yükseköğrenim gören vatandaşlarına hizmet vermektedir. Kurum ilk olarak başlangıçta Millî Eğitim Bakanlığının denetiminde iken resmi olarak 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6082 sayılı Kanun ile Başbakanlığa bağlanmıştır.

Öğrenciler için büyük bir destek sunan Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurt içi öğrencilerine 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren 400 TL kredi imkânı sunacağı gibi yurt dışı öğrencilerine ise 430 ile 470 TL asında destek sunulacağı düşünülüyor. 1 öğretim yılı boyunca her ay verdiği burslar sayesinde birçok öğrenciye katkıda bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu yapılan başvurular neticesinde geri ödemeli veya geri ödemesiz olmak şartıyla bu kredi burslarını öğrencilere sağlıyor. Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de burs imkânı sağlamakla beraber 2015 yılında yüksek lisans öğrencilerine 660 TL, doktora öğrencilerine ise 990 TL vermekteydi.

Bunun ile birlikte KYK’ nın öğrencilere yurt imkânı da bulunmaktadır. Her yıl binlerce öğrencinin barınmasını sağladığı gibi, yurtlarında tabldot yemek hizmetini de çok uygun fiyata öğrencilere sunmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu İletişim Bilgileri
Adres; Çankaya Fakülteler Mh. Ankara

Kredi ve Yurtlar Kurumu Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kredi ve Yurtlar Kurumu firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kredi ve Yurtlar Kurumu insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ