Kotex İş Başvurusu

Dünyanın ilk ve tek hijyenik kadın pedi olarak dünya genelinde büyük bir marka haline gelen Kotex, Avrupa topraklarında 1.Dünya savaşının verdiği zararlardan ötürü pamuk üretimin azaldığı ve büyük sorunlarla faaliyet göstermek amacı ile kurulan önce bir şirkettir. Savaş sırasında, Kimberly&Clark adlı araştırmacılar bu savaş krizinde yaptıkları araştırma ve çözümlemede saf pamuğu kullanarak yeni bir pamuk çeşidi üretebilecekleri iddiasını ortaya attılar. Bu pamuk türünün ismi ise Cellucotton olarak bilinmektedir. Pamuğun hamından üretilen bu tür, pamuktan daha kaliteli ve daha hijyenik bir hal almıştı. Cellucotton keşfini bulan Kimberly&Clark araştırma ekibi bu pamuk türünü şekillendirerek saf pamuktan 5-6 kat daha üstün emici özelliğine kavuşturdular.

Kimberly&Clark araştırmacılarının teknoloji ve ürün geliştirme başkanı olan Ernst Mahler, ortaya çıkardıkları bu keşfi büyük bir heyecan ile Washington’a giderek ABD’li bilim uzmanlarına bu pamuk türünden bahsederek savaş alanlarında kullanılması için ikna etmeye çalışmıştır. Saf pamuktan üretilen fakat pamuktan daha hijyenik ve kat kat daha kaliteli emici özelliğine sahip Cellucotton’u savaş esnasında alanlarda ve cephelerde savaşan yaralı askerler için cerrahi durumlarda kullanılabileceği üzerine ikna etmeye çalışmıştır.

Mahler, Washington’daki uzmanlara sunumunu yaptığı pamuktan üretilen Cellucotton’u sonunda onaylatmış ve geri gelerek büyük bir hızla ekibi ile birlikte çalışmalara başlamıştır. Kızılhaç ordusundaki askerlerin giysilerinde vatka olarak kullanan bu pamuk türü, aynı zamanda dönemin Kızılhaç ordu hemşireleri tarafından da, günümüzde kadın pedi olarak kullanılan şekilde kendileri de kullanmaktaydı.

Kotex İletişim Bilgileri
Adres; Bayar Caddesi, Şehit İlknur Keleş Sok. Dural Plaza No: 3 Kat: 5 Kozyatağı istanbul

Tel: 0216 999 41 00

Kotex Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kotex firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kotex insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ümit gülcan dedi ki:

    slm iyi çalışmalar izmir torbalıda ikamet etmekteyim src4 src2 piskoteknik dijital ehliyet belgelerine sahibim uygun görürseniz şoför olarak çalışmak istiyorum saygılarımla 05438576910

BİR YORUM YAZ