Kocaeli Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Kocaeli Devlet Hastanesi daha önce İzmit Gureba Hastanesi olarak faaliyet gösterdiği Topçular mevkisinden 1945 yılında temelinin inşaatına başlanmış ve 25 Şubat 1952 yılında inşaatı tamamlanıp hizmete girmiş olan İzmit Memleket Hastanesi adı altında toplanarak hizmetlerine kaldıkları yerden devam etmişlerdir. İzmit Memleket Hastanesi, Türkiye geneli İl Özel İdaresine bağlı olarak hizmetlerini sürdürmüş ve 1953 tarihinde Sağlık v e Sosyal Yardımlaşma Bakanlığına bağlılığını kabul ederek İzmit Devlet Hastanesi adını alarak hizmetlerini bu isim altında vermeye devam etmiştir. 1985 Döneminin Sağlık Bakanı olan Mehmet AYDIN tarafından verilen talimat üzerine atılan temel ile 1986 yılında hastaneye ek hizmet binası inşa edilerek polikliniklerin bu binadan hizmet verilmesi sağlanmıştır.

Uzun yıllar boyunca hizmetine kurulduğu ilk günkü kalite, hijyen ve hasta memnuniyeti odaklı olarak vermeye devam eden saygın bir Devlet Hastanesi adı ile anılmakta olan Kocaeli Devlet Hastanesi hastaları oldukça memnun bir şekilde ayrılmaktadırlar. Yıllardır çınar ağacı gibi dimdik ayakta duran hastanenin eskimesi ve 1999 depreminden etkilenerek hasar görmesi üzerine yenileme çalışmaları başlatılmış ve yeni binasının inşaatına 2015 yılında temelini atarak projelendirmeye başlamıştır. Çok sayıda bölge halkının sağlık ihtiyacını gidermekte olan Kocaeli Devlet Hastanesi yeni projeler ile 2016 yılında ses getirecek adımlar atmaya hazırlanmaktadır.

Kocaeli Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Karadenizliler Mah. Elmatepe Cad. No: 57 İzmit / KOCAELİ

Tel: (0 262) 309 20 00

E-posta: kocaelidh.bilgi@gmail.com

Kocaeli Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Kocaeli Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Kocaeli Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ