Koç Holding İş Başvurusu

Koç Holding’in kurulması Vehbi Koç’un 16 yaşında babasının işlettiği bakkal dükkanında ticaret hayatına atılması ile başlar. Koç topluluğu yeni Cumhuriyet’in kurulmasını takiben 1926 senesinde Koçzade Ahmet Vehbi’nin Ankara Ticaret Odası’na kayıt olmasıyla ilk resmi şeklini almıştır.

Yılların ilerlemesi ve ticaret alanında girişim ve yatırımları artan Koç Topluluğu ilk anonim şirketi olan Koç Ticaret A.Ş.’ni 1938 senesinde kurmuştur. Bu şirketle yabancı firmaların temsilcilikleri alınarak hizmetler verilmiştir. Amerika’da ilk Türk firması olan Ram Commercial Corporation bu dönemde kurulmuştur.

1948 senesinde Koç Topluluğu’nun üretime yönelme çabaları sonuç vererek General Electric şirketinin desteği ile ilk endüstriyel girişimi olan ampul fabrikası açılmıştır.

1960 senelerinde yurt dışı ortaklıklar yapılarak Türkiye’de üretimleri ilk defa yapılan otomobil ,traktör ,buzdolabı ,çamaşır makinesi ve tüplü LPG ürünleri Koç Topluluğu tarafından yapılmıştır. Fiat ile işbirliği yapılarak Tofaş , Ford ile işbirliği yapılarak da Ford Otosan şirketleri kurulmuştur.

Koç Topluluğu artık bir çok ürünü ürettiğinden ve yapının büyümesi hızlandığından dolayı Koç Holding A.Ş. ‘nin kurulması kaçınılmaz olmuştur. 1963 senesinde kurulan Koç Holding beyaz eşya , gıda , perakendecilik , turizm ,zirai aletlerin üretimi , otomotiv ,finans ve sigortacılık gibi bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

1970 senelerinde iç pazarda haki konuma gelen Koç Holding yurt dışında şirketler kurarak ve fabrikalar açarak ihracat alanında ki yerini almıştır.

1986 senesinde Koç Holding American Express Company ortaklığıyla bankacılık sektörüne girmiş ve 1992 senesinde ortaklığın tüm hisselerini alarak Koçbank ile bankacılık yoluna devm etmiştir. 1987 senesi Koç Holding için gururla anılacak bir gelişme olmuştur. Vehbi Koç uluslar arası ticaret odası tarafından “Dünyada yılın iş adamı” seçilmiştir.

2000 senesine gelindiğinde Koç Holding çok büyük bir hedef koyar “Dünyanın lider şirketlerinden biri olmak” Bu hedefin itici gücü Koç Finansal Hizmetler’in kurulmasını sağlar.

Koç Holding 2005-2006 senelerinde Türkiye’nin çalışma alanlarında en büyük 2 yapısını bünyesine katar. Tüpraş ve Yapı Kredi Bankası.

Koç Holding günümüzde onlarca faaliyet alanıyla , ülke içi ve yurt dışı yatırımlarıyla Türkiye’ni en büyük şirketler topluluğudur. Dünyanın da 217. büyük şirketidir.

Bu dev şirketler topluluğunun arkasında çok çalışmak, başarıyı istemek ve insan kaynağını geliştirerek hak edilen değeri vermek yatmaktadır.

Koç Holding kariyer fırsatları anlamında çok çeşitli ve gelişmiş imkanlar sunmaktadır. En önemlisi faaliyet gösterilen alanların tamamında büyük deneyim sahibi olan Holding bir çok yetkinliğe sahip olmuştur.

Aday seçimlerinde işe en uygun kişiyi bünyesine dahil etmek için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. İşe alım sürecinde yetkinlikleri ölçen mülakatlar , kişilik envanteri , İngilizce seviye tespit sınavı(pozisyonun gereğine göre) ve değerlendirme merkezi uygulamalarından geçirmektedir. Bütün değerlendirmelerde olumlu görülen kişilere iş teklifi yapılarak Koç Holding çatısı altında olması istenmektedir.

Bu imkanlardan yaralanmak isteyen Koç Holding bünyesinde çalışmak isteyen adayların başvuruları kabul edilmektedir.

Koç Holding İletişim Bilgileri
Adres; Kuzguncuk Mh. Azizbey Sokak, No: 1, Koç Holding Genel Merkez, Pk: 34674,

Nakkaştepe Üsküdar, İstanbul

Koç Holding Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Koç Holding’de kariyer yapabilirsiniz. Koç Holding insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ