Koç Holding İş Başvurusu

Kuruluş Yıllarında Koç Holding; O zamanlar henüz 16 yaşında olan Vehbi Koç, babasına ait ufak bir bakkal dükkanı ile ticaret hayatına atılmıştır. 31 Mayıs 1926 senesin de ise Koç Topluluğu’nun resmi olarak simgeleyen Koçzade Ahmet Vehbi adı altında Ankara Ticaret Odası’na kaydını yaptırır. Koç Ticaret A.Ş ilk anonim şirket unvanını taşımaktadır.

Koç Ticaret A.Ş 1938 yılında kurularak Koç Topluluğunun temelini ve gelişimlerini buradan sürdürmüş ve aynı zaman’da Türkiye’de ilk defa görünen işçilerini kâra ortak ederek işletilen bir şirket unvanına sahip olmuştur. Bu büyük hizmetler ve yenilikler sayesinde kendini geliştirmiş ve Amerika’da ilk Türk şirketi olan Ram Commercial Corporation şirketini kurmuştur.

Koç Topluluğunun ilk Endüstriyel Gelişimi
Koç Topluluğu 1940 yılında doğrudan imalat alanına yönelerek 1948 yıllarında General Elektric ile masaya oturur ve işbirliği kararı alır. Ve bu oluşturulan işbirliği neticesinde ilk endüstriyel girişimi ampul fabrikası kurularak başlar.

1963 senesinde çıtayı oldukça yükselten Koç Topluluğu ulaşmak istediği hedefe fazlası ile aşmış ve istediği yere gelerek yeni projelere adım atmıştır. Daha verimli bir örgütlenme ve daha kurumsal bir yapı oluşturmak adına yıl içerisinde Koç Holding adı altında kuruluşu ilan etmiştir. Merhum Vehbi Koç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığında günümüze kadar uzanan bu köklü kuruluş yıllar içerisinde büyümeye devam etmiş ve uluslar arası arena’da büyük söz sahibi olmuştur.

Koç Holding İletişim Bilgileri
Adres; Kuzguncuk Mahallesi, Azizbey Sokak, No: 1, Koç Holding Genel Merkez, Pk: 34674, Nakkaştepe, Üsküdar, İstanbul

Koç Holding Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Koç Holding firmasında kariyer yapabilirsiniz. Koç Holding insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. sevda dedi ki:

  merhaba 30 yasındayım icadıyede oturuyorum iş aramaktayım ne iş olsa yaparım

 2. mustafa Tekin dedi ki:

  Ben bilgisayar mühendisliği Bölümü okudum.kazandim şimdi ben koc holding te calismak istiyorum. Bilgisayar dan her türlü soruna çözüm buluyorum her program indir im kurulumu yaparım

  Cep numaram:0552 233 04 79

 3. mustafa Tekin dedi ki:

  Ben bilgisayar mühendisliği Bölümü okudum.kazandim şimdi ben koc holding te calismak istiyorum. Bilgisayar dan her türlü soruna çözüm buluyorum her program indir im kurulumu yaparım

BİR YORUM YAZ