Koç Allianz İş Başvurusu

Koç Allianz, 1923 yılında ilk olarak yangın ve nakliyat sektörü alanları için İtalyan sigorta şirketi RAS tarafından Şark Sigorta adı ile kurulmuştur. Verimli iş hizmeti ile sürekli olarak hizmetlerine devam eden şirket, 1950 yıllarında ise, bünyesine kaza ve hayat üzerine, zorunlu trafik sigortası üzerine ve 1960 yıllarında ise makine montaj branşları üzerine sigorta faaliyetlerini sürdürmüştür.

1974 yılına kadar güven ve kalitenin adresi haline gelmiş olan Şark sigorta, Koç Topluluğun bünyesine girerek sigorta sektöründe büyük bir çığır aşmıştır.

1980 yıllarında ise Şark sigorta bir ilki daha Türkiye’ye taşıyarak Özel Emeklilik ve Tüm işyeri paket poliçesi hizmetini hayata geçirmiştir. 1988 yılında dünya finans ve sigorta devi olan Allianz ve Japonya’nın en büyük sigorta şirketi Tokio Marine Koç Topluluğu ile anlaşmaya vararak Şark Sigortaya ortak olmuştur. Şark Hayat Sigorta A.Ş adı altında faaliyetlerine bir süre devam ettikten sonra büyümüş ve 1991 de adını bugünkü ismi olan Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş olarak değiştirerek yeniden inşa edilmiştir.

1998 yılında ise adını Koç Allianz Sigorta ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş olarak değiştirdi. Bu geçen yıllar içerisinde birçok sigorta türünü bünyesine katarak Türkiye’de ilkleri başaran Koç Topluluğu 2014 yılının ekim ayında Allianz Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta birleşmesine giderek ilerlediği yolda büyüyerek piyasanın dev ve öncü kuruluşu oldu.

Koç Allianz İletişim Bilgileri
Adres; Yıldırım Beyazıt Caddesi, No: 30 Yenibosna (Merkez) Mahallesi, Şirin Bahçelievler, İstanbul

Koç Allianz Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Koç Allianz firmasında kariyer yapabilirsiniz. Koç Allianz insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ