Kia İş Başvurusu

KIA İş Başvurusu için gerekli bilgiler yazımızda bulunmaktadır. KIA firması hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için yazımızı okumaya devam ediniz.

KIA firması, Güney Kore kökenli bir firmadır. Firmanın en önemli özelliği ise Güney Kore’nin ilk otomobil firması ve bisiklet firması olmasıdır. KIA 1994 senesinde kurulmuş olan oldukça köklü bir oluşumdur. Kurulduğu ilk yıldan beri gitgide büyümekte ve gelişmektedir. Dünya otomobil sektöründe yadsınamaz bir yeri olan KIA ülkemizde de oldukça ilgi görmektedir. Hem dünya ülkelerin de hem de doğduğu yer olan Güney Kore’de başarılı ve yıldızı parlayan bir firma olan KIA dünyanın en büyük otomobil firmaları arasında bulunmaktadır. 2015 senesinin istatistiklerine bakıldığı zaman sene sonu satış rakamları KIA’nın iyi bir ciro yaptığını göstermektedir. Bu durumu en iyi kanıtlayan örnek ise istatistik sonuçlarına göre KIA’nın dünya otomobil firmalarının satış sıralamalarında dokuzuncu sırada bulunuyor olmasıdır. Günümüzde KIA birçok çalışanı ve yöneticisi olan büyük bir dünya firması haline gelmiştir. Dünya çapında bakıldığı zaman KIA’nın 50.000’den daha fazla sayıda çalışanı olduğu görülmektedir. Küresel geliri 44 milyar dolar olan KIA dünyanın her yerinde öncü bir firma olmuş durumdadır. Toplam 180 ülkede 5.500 bayisi bulunan KIA müşteri memnuniyetine fazlasıyla önem vermektedir. 2015 yılına baktığımız zaman KIA’nın tüm dünyada 3 milyon gibi büyük bir rakamda satış yaptığını söyleyebiliriz. Gitgide artan küresel talep nedeni ile KIA işlerinde daha farklı yöntemlere başvurmakta ve daha değişik tarzda çalışmalar denemektedir.

Peter Schreyer’in yeni tasarımlar deneme isteği ile beraber 2006 yılında farklı bir tasarım vizyonu belirleyen KIA’nın 2016 yılının sonlarında da farklı bir tasarım girişiminin olduğu düşünülüyor. KIA hakkında bilinen başka bir bilgi ise KIA’nın 2009 ile 2015 yılları arasında 50 adet tasarım ödülü kazanmış olduğudur. KIA son zamanlarda, özellikle 2015 senesinde kazandığı başarılarla adını daha fazla duyurmuştur. Hatta 2015 senesinde En İyi 100 Küresel Marka sıralamasında 74. sıradadır. En İyi 100 Küresel Marka sıralamasında ise 35. sırada yer almaktadır. KIA’nın faaliyetleri de gelişmişliği kadar önemli olan bir konudur. KIA’nın faaliyetleri arasında yer alan en önemli faaliyet spor faaliyetidir. KIA dünya çapındaki birçok spor organizasyonuna destek olmaktadır. En bilinen faaliyeti ise UEFA için verdiği destektir. 2022 senesine kadar da bu desteğine devam edecektir. UEFA haricinde FIFA Dünya Kupası da KIA’nın destek verdiği faaliyetlerdendir. KIA bu faaliyetleri ile hem adını daha fazla duyurmakta hem de sporseverlerin de desteğini almaktadır. Tüm bu durumların dışında KIA motor sporları ile de ilgilenen bir firmadır. Çelik Motor distribütörlüğünde ilerleyen KIA bu konuda da başarısını devam ettirmektedir. KIA, müşteri memnuniyetine oldukça önem veren bir firmadır. Müşterilerin ürünlerden ve temsilcilerden memnun kalması KIA gibi köklü bir firma için önemlidir. Siz de KIA firması hakkında bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Kia İletişim Bilgileri
Adres; Şekerpınar Mah. Anadolu Cad. Yanyol Sok. No:5 Çayırova / Kocaeli (İzmit)

Kia Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kia firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kia insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ