Kent Gıda İş Başvurusu

1927 yılında temelleri atılan Kent Gıda 1956 yılında İstanbul’a taşınarak modern tesisinde üretim yapılmaya başlanılarak profesyonel olarak ticari hayatına başlamış oldu. Modern tesisinin kurulmasından 4 yıl sonra şeker üretiminin yanı sıra sakız üretimiyle hizmet vermeye devam etti. 1971 yılında Miss şeker ailesinin ilk üyesi olan ve günümüzde de halan tercih edilen Missbonbon adlı tatlı şekeri piyasaya sundu. 2 sene sonra Toffe ailesinin Tofy adlı sakızını ve içerisine koyduğu Tipi Tip çizgi karakteri ile dikkat çeken Kent Gıda firması 1980 yılında Madlen çikolata ile de damaklarda tadını bıraktı. Yine aynı yıl kalitesinden taviz vermeden Olips’i ve 1986 yılında da Topitop’u çıkarttı. Çıkarttığı ürünlerle gencinden yaşlısına tercih edilen bir tad olan Kent Gıda, sevilen ürünleri ile Türkiye’nin sevilen şekerlerini üretebilmeyi başardı. 1987 yılında ilk jelli şekeri olan Jelibon’ u pazara sundu ve damaklara farklı bir dokunuşla piyasalarda yerini aldı.

TSE ve imalat yeterliliğini 1990 yılında alarak Türkiye’de ilk şekerleme, sakız ve çikolata üreticisi ve ihracatçısı sıfatıyla ünlendi ve sektörünün lideri olarak yıldızı daha çok parladı.

2012 yılında Mondelez International adı altında dünya çapında ilk küresel atıştırmalık ürünler üreten bir misyonla bir şirket kurdu ve 2013 yılında Türkiye’nin ilk 500 ihracatçı firması arasında girmeyi başarmıştır.

Halan Kent Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, Mondelez International Holdings şemsiyesi altında faaliyetleri sürdürmektedir.

Kent Gıda İletişim Bilgileri
Adres; Organize Sanayi Bölgesi 24 Cad. 13 38070 Melikgazi / KAYSERİ

Kent Gıda Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kent Gıda firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kent Gıda insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. dursun bulakca dedi ki:

    9 yıllık satış tecrübem var sizinle calışmak isterim saygılarımla

BİR YORUM YAZ