Kcetaş İş Başvurusu

Kcetaş ( Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A. Ş.) , ülkemizin ilk özel elektrik dağıtım şirketidir. 1926 – 1929 yılları arasında kurulan elektrik şirketlerinin pek çoğu dünya genelinde yaşanan krizlerden dolayı tasfiye edilmiştir.

Dünya genelinde bu kadar büyük çapta yaşanan ekonomik krizden sıyrılmayı başaran Kcetaş, kurulmasından kısa süre sonra Kayseri ve civarında elektrik temin edebilmek adına Bakanlıktan onay almıştır. Kuruluşu uzun yıllar öncesine dayanan kuruluş, elektik işine başladığı günden bu yana faaliyetlerine ara vermeksizin devam etmektedir. Özel işletme olmasının verdiği sorumlulukla tüm işlerini profesyonelce çözen kuruluş, yıllardır verdiği hizmete tecrübe yanında yenilik ve değişim de katmaktadır. Kendi imkanları ile elektrik dağıtım hatlarını ve nakil şebekelerini kuran Kcetaş, bu altyapı ile Kayseri ve civarında elektrik sağlaması gereken abonelerine elektrik enerjisi ulaştırmayı başarmıştır. Kuruluş sadece elektrik dağıtım işini yapmakla kalmamış ve 1929 yılında Bünyan Hidroelektrik santralini de kurmuştur.

Gün geçtikçe santral sayısını arttıran Kcetaş, daha sonraki dönemlerde Sivas’ta da bir hidroelektrik santrali kurmuştur. Böylece Kayseri ve çevresine elektrik üretimi projesi hayat bulmuştur. Yıllar önce köklü şekilde uyguladığı bu projeleri değişen teknoloji ve tüketim şartlarına uyarlamayı başaran kuruluş, bugün hala Kayseri ve civarında elektrik üretimi ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Kurulan tüm bu tesislerin işletme hakkını da elinde bulundurmaktadır. Günümüzde bu tesisler aktif olarak elektrik enerjisi üretiminde kullanılmaktadır.

Bünyan Hidroelektrik Santrali, Dizel Elektrik Santrali ve Sızır Hidroelektrik santralinin 50 yıl olan imtiyaz hakları 1982 yılında dolması sebebiyle bu haklar bedelsiz olarak Türkiye Elektrik Kurumuna devredilmiştir. 50 yıl santrallerin işletmesini tam randımanlı şekilde yürüten kuruluş devir sonrasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına başvuruda bulunarak santrallerin devrini tekrar almıştır.

Bu süre zarfından sonra verimli şekilde ve devrin getirilerine ayak uydurarak işletmeye devam eden kuruluş elektrik üretim ve dağıtımını kesintisiz olarak yapmaktadır. Her yıl binlerce aboneye elektrik enerjisi dağıtmakla kalmayarak, yüzlerce kişiye iş imkanı da sağlamıştır. Yılların köklü kuruluşu olarak elektrik dağıtım ve üretiminde ülkeye pek çok konuda katkıda bulunan kuruluş, günümüzde de katkısını sürdürmeye devam etmektedir.

Kcetaş İletişim Bilgileri
Adres; Seyitgazi Mah. Nuh Naci Yazgan Cad. No: 32 38030 Melikgazi / KAYSERİ

Kcetaş Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kcetaş firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kcetaş insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ