Kastamonu Havalimanı İş Başvurusu

Kastamonu Havalimanı, Kastamonu şehrinin merkezine 13 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Kastamonu Havalimanı 1959 yılında kurulmuştur ve revizyon olarak ise 1994 yılında hizmete açılmıştır. Ayrıca IFR / VFR Tarifesiz sivil hava trafiğine ise belirli tadilat ve yenileme çalışmalarından sonra 2013 yılında açılmıştır.

İlk yıllarda yani 1959 tarihinde uçakların iniş yapabileceği bir toprak meydan oluşturulmuştur. Daha sonra ise Devlet Hava Yolları ( Şuan ki adı ile Türk Hava Yolları ) aracılığı ile İstanbul – Kastamonu arasında seferler başlamıştır. Fakat bu zamanlarda çok fazla yolcu talebi olmadığı için seferlerin iptal edilmesine neden olmuştur. İkinci kez açılan Kastamonu Havalimanı farklı amaçlar içinde kullanıldı. Termal binası ve pisti bu kullanımlar sonucunda çok fazla tahrip oldu. Bir dönem Kastamonu Havalimanı, askeri uçuşların eğitimleri için kullanıldı fakat çok olumlu sonuçlar elde edilemedi. Kastamonu Havalimanı yetersiz göründüğü için var olan pist ve terminaller tekrardan 2010 yılında yenilenmeye başladı. Yenilikleri ve gelişimleri ile Kastamonu Havalimanı 5 Temmuz 2013 yılında öncelikle Kastamonu halkına daha sonra ise tüm insanların kullanımına açılmış oldu.

Kastamonu Havalimanı ulaşımı için kullanabileceğiniz araçlar ise şehir otobüsleri ve taksilerdir. Anlaşmalı olduğu havayolu şirketleri ise Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava yollarıdır. Kastamonu Havalimanı uçuş noktaları ise İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Kastamonu Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres; Kastamonu-Merkez Örencik Köyü Havaalanı Türem Mah. No: 5 KASTAMONU

Kastamonu Havalimanı Kariyer Olanakları
Havaalanı insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kastamonu Havalimanında kariyer yapabilirsiniz. Kastamonu Havalimanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sibel eryiğit dedi ki:

    silahlı güvenlik sertifikam var lise mezunuyum kastamonu hava limanında vereceğiniz göreve talim bilgisayar kullanmasını biliyorum telf. 05536473632

BİR YORUM YAZ