Kartal Belediyesi İş Başvurusu

Haberimizde Kartal Belediyesi iş olanaklarından bahsedilmektedir. Haberimizin alt kısmında yer alan insan kaynakları linki üzerinden online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Kartal Belediyesi Hakkında Genel Bilgiler; Kartal Belediyesi, çok eski yıllara dayanan köklü bir geçmişi bulunan belediyedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminden tutun günümüz Türkiye’si arşivlerinde bile tarihinden sıkça bahsedilen çok eski bir kuruluşa sahiptir. Bağlı olduğu Kartal ilçesinin 1854 yılında, İstanbul’un şehir harici ilçesi olarak görülmüş ve 1866 yılında ise Kaza-i Erbâdan olarak kabul edilmiştir. Kartal, kaymakamlık olarak 1870 yılında öngörülmüş olup özel olarak çıkarılan nizamiye sonucu kabul edilmiştir. Kartal Belediyesi, 1871 yılında yerel yönetim tarihinin dönüm noktası olarak tarihe geçmiş ve oluşturulan yeni vilayet nizamnamesinde Kartal Belediyesi adını alarak Belediye Reis’liğine Yaşar Ağa atanmıştır. 1888 yılında ise Kartal, İstanbul’un şehrine tamamen bağlı olarak katılması üzerine yeniden projelenmiş ve 1912 yılında yapılan belediye seçimlerinde İstanbul’a bağlı olarak Kartal Belediyesi Reisliğine Kadri Bey seçilerek başına getirilmiştir.

1922 yılında ( Bu dönemlerde 10 yılda bir seçim yapılmaktadır ). Yeniden belediye seçimleri yapılmıştır. Cumhuriyet tarihinin ilk yıllarından beri Kartal’ın halen nahiye görünümünde olması bilinir. 1928 yılında Kartal Belediye Reisi Ali Rıza Bey, Başbakanlığa Kartal’ın tekrar kaza olarak kayıtlara geçmesi için bir yazı daha göndermiştir. 1943 yılında Kartal Belediyesi Reisliğinin tamamen Kartal Kaymakamlığına geçmesi emri verilir. 1943 tarihinde Kartal Belediyesi İstanbul’un Anadolu yakasındaki en büyük ilçesi unvanını taşır ve günümüze kadar bu böyle gelmektedir. Günümüzde ki ismiyle de bilinmekte olan Kartal Belediye Başkanlığı olarak 1943’te son nihai karar verilir ve böylelikle Kartal’ın sürekli değişim sağlanması da bu tarihte son bulur.

Kartal Belediyesi İletişim Bilgileri
Adres; Yukarı Mahalle, Belediye Caddesi, No: 6 Kartal İstanbul

Kartal Belediyesi Kariyer Olanakları
Kartal Belediyesi insan kaynakları sayfası üzerinde yer alan “cv oluştur” bölümünden özgeçmişinizi belediye insan kaynakları departmanına gönderebilirsiniz.

Kartal Belediyesi insan kaynakları sayfası linki. Bu link üzerinden iş olanaklarını inceleyebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Tuncay dedi ki:

  Matbaa isleri uzerine calisiyorum belediyenin matbaa isleri veya herhangi bolumunde aciginiz varmi bunyenizde calismak ve yeralmak istiyorum

 2. serhat bostanci. dedi ki:

  Kartal yukarı mah.’de oturuyorum. Belediyemiz bünyesinde çalışmak istiyorum. Teknik elemanım. Lise mezunuyum. Her türlü elektrik bakım, kaynak, şoförlük. Ve garsonluk yapabilirim.

 3. zehra ağaç dedi ki:

  ben büro yönetimi ve yönetici asistanlığı önlisans mezunuyum. Bana uygun iş bulunur mu kadronuzda?

 4. serkan dil dedi ki:

  Mrb Pendik’te oturuyorum. Yasim 32, ogrenim durumum lise terk. İş ariyorum ve mumkunse kadronuzda bulunup sizinle calismak istiyorum.
  Kartal Belediyesi işçi alımı yapıyor mu?

  1. admin dedi ki:

   Belediye insan kaynakları ile görüşmeniz gerekmektedir.

BİR YORUM YAZ