Karşıyaka Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Karşıyaka Devlet Hastanesi, 1970 yılında inşa edilmiş olup, 50 yatak kapasitesi ile hasta kabulü için hizmetlerine hemen başlamıştır. Hastanenin İzmir’in kuzey kısımlarına kapsamlı olarak faal olarak işlem gördüğü ve Foça, Dikili, Bergama, Menemen, Aliağa ve Kınık ilçelerinden gelen hastaları da kabul etmekte olup, bölgenin tüm hastalarına sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Karşıyaka Devlet Hastanesi’nin bulunduğu arazi 1954 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden ALİ KAYA’nın anısına annesi FATMA NEŞE KAYA tarafından devlete bağışlanmış olup bugünkü haliyle bölgenin sağlık hizmetlerini yürüten bir hastaneye kavuşmuştur.

Karşıyaka Devlet Hastanesi ilerleyen yıllarda gelişerek 1970 yılında B BLOK ve 1997 yılında da A BLOK binaları hizmete girmiş A Bloğun hastane bünyesine katılmasıyla yatak sayısı ilk kurulduğu zamanki 50’den 150’e son olarak 250 yatak kapasitesine ulaşmıştır. 2013 yılında ise yatak kapasitesi toplam’da 254 sayısına ulaşarak hastaların hizmetine sunulmuştur. Karşıyaka Devlet Hastanesinin 2013 yılı itibari analizlerine göre 933 sağlık personelinin görev yaptığı bunların 136’sı doktor ve 513’ü ise sağlık personeli olarak görevine başarılı bir şekilde devam etmektedir. Daha önce Karşıyaka Devlet Hastanesine bağlı olarak faaliyet gösteren Egekent Semt Polikliniği, daha sonra Egekent Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmetlerine büyük bir sağlık merkezi olarak devam etmiştir. 2005 Ocak ayının ilk günü açılan Semt 1 Polikliniği, Karşıyaka Devlet Hastanesine bağlı olarak hastaların sağlık sorunların çözüm sunmaktadır.

Karşıyaka Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Anadolu Caddesi No: 382 Serinkuyu Karşıyaka İzmir

Karşıyaka Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Karşıyaka Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Karşıyaka Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ