Kars Havaalanı İş Başvurusu

Havalimanlarının ülkemizde oldukça rağbet gördüğü yıllar öncesinde, 1988 yılında Kars’ta faaliyet göstermeye başlayan Kars Harakani Havalimanı 3.575.390 m2 arazi üzerine kurulmuş ve şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Kurulduktan 5 yıl süre itibari ile tarifesiz şekilde dış hatlar trafiğini aktif etmiş olup, daha sonra 2013 yıllarında ise günümüzde 35.000 m2 alana sahip kapalı bir terminal olarak hizmetlerine son sürat devam etmiştir. 1795 metre rakıma sahip olan havalimanı Türkiye’deki en yüksekte olan havalimanları arasında öncülük etmektedir.

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Sun Express ve Pegasus hava yolları İstanbul’un her iki havalimanına da karşılıklı olarak seferler düzenlediği ve aynı zaman’da İzmir Adanan Menderes havalimanına da seferlerinin bulunduğu bir hava terminalidir.

Yerel olduğu gibi Artvin ve Ardahan’da havalimanı bulunmamasından dolayı, bölgesel olarak ta bölge halkının hava uçuşları ihtiyacını karşılayarak ve kendini sürekli daha da geliştiren ülkemizin gözde havalimanlarından biri olarak bilinmektedir. Genelde ticari amaçlı seferler düzenlenen Kars Harakani Havalimanının çalışma saatleri ise kış ve yaz aylarına göre değişim sağlamakta olup tarifeli uçak seyahatlerine açık olmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı, gümrük ve pasaport hizmetlerinin sağlandığı ve tarifesiz olarak dış hatlar seyahatinin de aktif olduğu bir havalimanıdır. Tüm kontrolleri ve denetimleri olumlu geçmekte olup sivil havalimanı statüsünde bulunmaktadır. Günümüzde doğu bölgesinin havalimanı ihtiyacını karşılamakta olan Kars Harakani Havalimanı kendini sürekli geliştirmeye açık tutmuştur.

Kars Havaalanı İletişim Bilgileri
Adres; Karacaören Köyü Kars Havaalanı Girişi Pk: 36000 Kars

Kars Havaalanı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kars Havaalanı firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kars Havaalanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ