Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu

1950 yılında SSK Sultanahmet Hastanesi Hariciye ve Nisaiye Servisi adı ile faaliyete geçen ve günümüzde Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak geçmekte olan hastane, devir işlemleri olduğundan dolayı 1959 yılında Bakırköy Doğumevi ve Dispanseri Başhekimliğinde bağımsız bir birim olarak faaliyetlerini buradan sürdürmüştür. Toplam’da 66 yatak kapasitesi ile sağlık hizmetlerine devam etmiş ve büyüme projeleri üzerine çalışmalarına başlamıştır.

Hastaların yoğun ilgisi ve rağbetinden ötürü hastanenin yatak kapasitesi 1967 senesinde 200’e 1967 yılında ise 400’e yükselmiştir. Bu yatak kapasitesinin 300’ü doğum geri kalan 100 kişilik yatak kapasitesi ise bebeklere göre ayarlanmıştır.

Yıllarca hizmetlerini sürdürmüş ve adres değişikliğinin hiçbir etkisi olmadan faaliyetlerini başarılı bir şekilde devam ettiren hastane 2005 yılından itibaren yeni bir düzene geçmiş olup bünyesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Cerrahisi branşlarına yönelik 533 kadro yatağı ve 526 fiili yatak kapasitesi ile hizmetlerini sunmaya devam etmiştir. Genel Cerrahi, Dahiliye ve Anestezi-Renimasyon branşları da verilen izin ve yetkiler üzerine 2010 yılında hizmetlerine başlamıştır.

Son olarak 2 Mayıs 2011 yılında TOKİ tarafından hastaneye özel olarak yaptırılan 648 yatak kapasitesine sahip bir binaya taşınan hastane A1 rolünde dal hastanesi olarak faaliyetlerini sürdürmüş olup, aynı zaman’da yeni yerinde ve yeni adıyla bilinen Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında hizmetlerine devam etmiştir.

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Atakent Mh. Turgut Özal Cd. No:1 34303 Altınşehir / Küçükçekmece / İstanbul

Tel:  0212 404 15 00
EPosta Adresi:  istanbuleah34@saglik.gov.tr

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman E.A.H. Kariyer Olanakları
Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Duygu dedi ki:

  Kanuni sultan suleyman hastanesine nasıl from doldurabılırız yardımcı olursanız sevinirim

 2. şengül özkan dedi ki:

  Merhaba adım Şengül Soyadım Özkan .Hastaneniz bünyesinde çalışmak için ;Şirinevler Kamu Sağlığı sekretrliği ‘ne başvuru da bulunmuştum.Fakat hiçbir geri dönüş olmadı. Bu işe oldukça ihtiyacım var.Hastane tecrübemde mevcut .İşe başladığımda hem kendi açımdan hemde sizin açınızdan,karşılıklı kazanımlarımızın olacağına inanıyorum .İlginiz için şimdiden teşekkürler

 3. Şükran dedi ki:

  Her hangi bir Iş temizlik kendime guveniyorum hostes amelyathanede calışabilirim

 4. Şükran dedi ki:

  Her hangi bir Iş temizlik hostes

 5. fatma dedi ki:

  Sağlık alanında iş sertıfıkam bulunmaktadır.hastanenızde çalışmak istiyorum.lütfen yardımcı olur musunuz bana

BİR YORUM YAZ