Kanal 7 İş Başvurusu

Kanal 7, 27 Temmuz 1994 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, yayın hayatına başlamıştır. Dönemin Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın istekleri doğrultusunda kanalın kurulma aşaması başlamış olup, günümüzde halen en çok izlenilen televizyon kanalı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kanal kurulmadan önce birçok materyaller üzerine araştırmalar yapan kanal kurucuları, daha kaliteli bir yayın çerçevesi oluşturmak adına TRT’yi ziyaret ederek teknik altyapı ve müfredatlar üzerine bilgi birikiminden faydalanmışlardır. İlk etaplarda sadece İslami ölçülere göre yayın yapmakta olan Kanal 7, günümüzde daha çoklu televizyon akışı ve modern habercilik ile kendini sürekli olarak geliştirmiş ve bu yolda marka değeri kazanarak Türkiye’nin önemli televizyon kanallarından biri olmuştur.

Kanalın ilk yayını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının televizyon kanalına ait frekansları üzerinden 1994 senesinde yayına başlamış olup, daha sonra toplanmış olan yardım ve bağışlar üzerine Reşitpaşa mevkiinde bir bina kiralanarak BRT frekansları üzerinden yayına devamlılığını sürdürmüştür. Bu önemli hareketlenme ise dönemin belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesiyle başlamaktadır.

Dursun Uyar, bir dönem Kanal 7’nin maddi sorunlar yaşaması üzerine kanalı Yimpaş Holding üzerinden destekte bulunup kanalın büyük bir hissesini satın alarak pay sahibi oldu, daha sonra Holding’in maddi sıkıntılara girmesiyle birlikte Kanal 7’ye yapmış olduğu desteği de geri çekmek zorunda kaldı. Aynı zaman’da Deniz Feneri adlı kanalın programı 1998’de başlamış ve büyük bir ilgi görerek günümüzde dernek olarak yer almaktadır.

Kanal 7 İletişim Bilgileri
Adres; Otakçılar Caddesi No: 78 34030 Eyüp / İstanbul

Telefon: +90 (212) 437 80 80

E-posta: hayatgorsel@hs03.kep.tr

 

Kanal 7 Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kanal 7 firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kanal 7 insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ