İzban İş Başvurusu

Haberimizde İzban firması hakkında bilgiler ve kariyer olanakları anlatılmaktadır. Haberimizin alt kısmında yer alan kariyer sayfası üzerinden iş olanakları hakkında bilgi alabileceğiniz iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

İzban Hakkında Bilgi; İzban, şehrin merkezi ile dışını birleştiren ve gün için de yolcu taşıyan bir sisteme sahip olarak, Türkiye’nin büyük kentlerinden biri olan İzmir de faaliyet göstermektedir. İzban, 2005 yılın da İzmir büyük şehir belediyesi ile devlet demir yolları ortaklığı ile temeli atılıp hayata geçirilmiş bir projedir. 2007 yılında da kurulmuştur. Aliağa ile Torbalı arasında olan  bu sistem, 111 kilo metrelik bir hat üzerin de 38 istasyonu bulunmaktadır. İzban yolcu taşımacılığı sistemine 30 Ağustos 2010 yılın da başlamıştır. Müşterilerin memnuniyetini ve isteklerini göz ardı etmeden, hizmetlerini sürdürerek gideceğiniz yere çok daha kısa bir sürede ulaşmanızı hedeflemiştir. Adnan Menderes havaalanını da ulaşım kolaylığı sağlaması amacı ile de herkesin tercihi durumundadır.  Bu sistem her gün aralıksız seferleri ile hizmetlerini sürdürmektedir. Sabah 5.25 de başlayan seferler, gece 23.55 kadar sürmektedir. 27 dakikada bir, tren gelerek bir günde toplam da 76 sefer düzenlenmektedir. Taşımış olduğu kişi sayısı da 300.000 den fazla yolcu taşımacılığı gerçekleştirmektedirler. İzban, diğer ulaşım araçlarından ziyade bazı yönleri ile ön plana çıkmaktadır. Mesela İzban’a binmek için aldığınız bir biletle bütün toplu taşıma araçlarına ücretsiz olarak aktarma yapılabiliyor. Ayrıca yolcular, özellikle genç kesim bisikletleri ile de İzban’a binebiliyorlar. İzbanlar’ın bakımı hususunda ise Çiğli’de bulunan depo ve bakım atölyesi Türkiye’nin bu alanda açılmış en büyük tesisidir. Ayrıca burada İzbanların bakım ve onarımlarının dışında diğer trenlerin de bakımı yapılabiliyor.

2013 yılında uluslararası toplu taşımacılar birliği İzban’a en iyi işbirliği kategorisin de birincilik ödüle layık görmüştür. Aliağa ile Tepeköy arasında 110 kilo metrelik alanda hizmet veren izban, Anadolu’da ki ilk demir yolu hattı olan İzmir-Aydın, demir yolu ile hizmete giren İzmir- Kasap, demir yolu hatları üzerinde inşa edilmiştir. Cuma ovası ve Menemen aktarma istasyonlarıdır. İzbanlar için tren teminini ise 2008 de yapılan tren ihalesini İspanyol bir firma kazanmıştır. 2010 yılında bu trenler Türkiye’ye gelmeye başlamıştır. 2012 yılında ise Güney Kore’den Hyundai Rotem firması ile yapılan anlaşma ile 40 adet EMU tren alınmıştır. Trenlerin boyu, 140 metreyi bulmaktadır.

İzban İletişim Bilgileri
Adres; İzmir Banliyö Taşımacılığı A.Ş 8291 Sok. No:6 İstasyonaltı Mah. Çiğli – İZMİRİzban Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda İzban firmasında kariyer yapabilirsiniz. İzban insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ