İYTE İş Başvurusu

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü teknoloji alanında üst düzeyde eğitim, öğretim  vermek amacıyla 1992 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bugün dünyada en gelişmiş teknik üniversite modeli adından söz ettiren eğitim dili İngilizce olan enstitüdür. İzmir şehir merkezinde yer alan enstitütü, kademeli olarak Urla kampüsüne de taşınmıştır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen fakültesi, Mühendislik fakültesi, Mimarlık fakültesi, Mühendislik ve Fen bilimleri Enstitüsünden oluşarak, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir. Öğrenci merkezli eğitim ve öğretimi hedef alan proje esaslı eğitim yöntemlerini kullanan enstitütü yaratıcı, araştırmacı ve girişimci gençler yetiştirmeyi amaçlamıştır. Bilim ve teknolojide öncü olmayı hedefleyen enstitütü hızla değişen dünyanın gereklerine uyan genç, dinamik, ailesine ve ülkesine yararlı, sorumlu, üretken gençler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kampüste yaşam şartları şehir hayatını aratmamaktadır. Sağlık merkezinde çalışan başarılı bir ekip öğrencilere her konuda destek olmaktadır. Onun yanında kampüs içerisinde açık ve kapalı saha spor tesisleri ile de hizmet verilmektedir. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmek için sosyal ve kültürel yaşamı destekleyecek etkinlikler yer almaktadır.

İletişim çağı diye adlandıracağımız bu dönemde Çeşitli mühendislik fakültelerinin yanında yüksek lisans ve doktora eğitimleri de verilmektedir. Lisansüstü programların ana amacı ise teknolojiyi her fırsatta kullanan, çok yönlü bireyler yetiştirmektir.İYTE İletişim Bilgileri
Adres; İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Urla, İzmir

İYTE Kariyer Olanakları
İYTE bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için üniversite insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. İYTE insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ