İsviçre İş Başvurusu

Türkiye ve benzeri az gelişmiş ülkelerde henüz açlık sınırının baya altında asgari ücrete tabi olan milyonlarca işçinin ev ekonomilerini düzenleyememesi kendilerini farklı arayışlar içerisine koyarak daha gelişmiş ülkelerde daha iyi iş imkanları bulmak adına çeşitli araştırmalar yapmakta ve bu doğrultuda gerekli belge ve evraklarını bir araya getirerek ümidini zedelemeden bu yola koyulmaktadır. Gelişmiş Avrupa ülkeleri arasında işçiye/emekçiye sunulan avantajlar günümüz Türkiye’sinde maalesef yaşanmamakta. Günümüzde halen asgari ücretin baya altında seyreden 1.300 TL değerindeki maaş sistemi ve bunun yanı sıra halen birçok fabrika ve benzeri işletmelerdeki sigortasız işçi çalıştırma unsurları göz önünde bulundurulduğunda Avrupa’da bulunan birçok büyük gelişmiş ülkenin işçi üzerindeki hak ve hukukların üst safha da tutulması birçok insanın farklı ülkelere göç ederek daha iyi bir yaşam ve daha iyi bir maaş üzerine çalışarak ilerlemesine sebep olmaktadır.

Bu gelişmiş ülkeler arasında bulunan ve Avrupa Birliği üyesi olan İsviçre iş ve işçiler üzerine hazırlamış olduğu kanunlar çerçevesinde bir emekçinin aylık geliri ile tüm masraflarını rahatlıkla karşılaması adına asgari ücreti üst seviyelerde tutma ve diğer tüm işçi haklarının tamamını eksiksiz bir şekilde yaşamasına olanak tanımıştır. İsviçre’de yaşamakta olan birinin aylık geliri ile hem aylık masraflarını rahatlıkla karşılaması hem de ileriye dönük yatırım yapabilmesi için ufak tefek yatırımlarla geleceğini garantiye almasını destekleyen İsviçre işçi hakları bu doğrultuda ülkemizde dahil birçok az gelişen ülkeden insanların İsviçre iş imkanları üzerine arayışlara girmesini sağlamıştır.

İSVİÇRE’DE YAŞAMAK VE ÇALIŞMAK
Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan ve gerek yaşamsal, gerek ise çalışma alanlarına yönelik birçok insanın hayallerini süsleyen nitelikteki pozisyonu ile insanlara avantajlı iş imkanları sunmaktadır. Sizlerde İsviçre’de çalışmak istiyorum diyorsanız bunun için belli başlı genelgelere ayak uydurmanız gerekmektedir. Bu önemli detaylardan bahsedecek olursak ilk olarak İsviçre işçi alımı üzerine oluşan belli kriterler ve çalışma kurallarına dayalı olarak ilk talep edilen kişinin kalifiyeli işçi olması şartı gelmektedir. Bunun yanı sıra işinde usta ve tam donanımlı bir işleyiş sağlaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra İsviçre’de çalışmak ve güzel bir yaşam sürdürebilmek için öncelikler arasında yer alan oturma izni kuralı ise aşağıdaki gibidir;

  • Kısa süreli ve geçici olarak oturma izni ile İsviçre’de çalışma izni (L OTURUMU)
  • İsviçre’de yıllık oturma ve çalışma izni (B OTURUMU)
  • İsviçre’de süresiz oturma ve çalışma izni (C OTURUMU)

 İSVİÇRE İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
İsviçre göçmen işçi konusunda belirlediği kriterler ve bu kriterlere bağlı bulunan statüsünü her daim sıkı biri şekilde tutmaktadır. İsviçre iş başvurusu üzerine girişimlerde bulunmak isteyen işçiler üzerinde oldukça titiz ve doğru kararlar neticesinde iş imkanı ve oturma olanağı sağlayan İsviçre, hiçbir şart ve beyan altında kaçak işçi alımlarına göz yummamaktadır. Bunun yanı sıra İsviçre’de çalışmak ve güzel bir yaşam sürdürmek isteyen göçmen işçilere ilişkin tüm belge ve evrakların eksiksiz olması da en titiz oldukları konular arasında yer almaktadır. İsviçre bu sıkı denetimin yanı sıra iş ve işçi hakları üzerine oldukça gelişmiş bir Avrupa ülkesi olarak yer almaktadır.

İsviçre’de çalışmak ve geleceğiniz için güzel bir yaşam sürdürmek istiyorsanız İsviçre iş başvuruları için öncelikli olarak İsviçre Konsolosluğuna ve yabancı işçi derneklerine ziyaretlerde bulunan bu konuya ilişkin daha detaylı bilgi ve istenilen belgelere ait bilgilere sahip olabilirsiniz. Her sene yüzlerce işçi alımı yapan İsviçre’de sizlerde güzel bir yaşam sürdürebilirsiniz.

İsviçre iş imkanları hakkındaki bilgilerinizi alt kısımdaki yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. aytaç gümüş dedi ki:

    16 YIL BERBERLİK SANATIMI YURT DIŞINDA SÜRDÜRMEK İTİYORUM

  2. aytaç gümüş dedi ki:

    isviçrede berber çalışmak istiyorum

BİR YORUM YAZ