İsveç İş Başvurusu

Türkiye’de yaşama zorluğu birçok vatandaşımızın farklı ülkelere giderek iş bulma ümidiyle çalışma arzularını gerçekleştirmektedirler. Ekonomik sorunların ülkemizde boy aldığı ve çok sayıda insanın yaşam zorluğu çekmesi kendilerini Ortadoğu başta olmak üzere Avrupa’nın gelişmiş büyük ülkelerine göç ederek burada bulabilecekleri işler ümidiyle arayışlarını sürdürmektedirler. Asgarin ücretin günümüz 1.300 TL olması ve buna dayalı olarak İstanbul gibi bir şehirde 1+1 evlerin bile kira bedeli 500-750 TL olması insanların ne denli bir yaşam zorluğu içerisinde olduklarını göstermektedir. Hükümete ait bakanlıkların yayınladığı 2016 Türkiye açlık sınırı verilerinin toplamı 1.370 olsa da vatandaşlar bu rakamın doğru olmadığını ve çok daha fazla ihtiyaç defalarca dile getirmişti. Bu gibi durumlar üzerine çeşitli ülkeler arasında araştırmalar sergileyen Türk vatandaşları daha iyi ve dolgun ücretlerle çalışmak ümidiyle İsveç ve benzeri ekonomi durumu oldukça iyi olan ülkelere gitmekte. Suç işleme oranın çok düşük olduğu ve aynı zaman’da insanların bu ülkede kolayca iş bulma ve iyi ücretler kazanma üzerine aldığı net bilgilerle İsveç iş imkânları üzerine yoğun bir arayış içerisine girmekte.

GELİR DÜZEYİ YÜKSEK AVRUPA ÜLKELERİNİN YILDIZI “İSVEÇ”
Aylık gelir düzeylerinin ve buna dayalı olarak diğer yaşamsal şartlarında oldukça verimli ve yüksek olduğu Avrupa’nın incilerinden biri olan İsveç ülke’de yaşamakta olan nüfus yoğunluğunun büyük bir kısmının maddi durumu iyi olduğundan ötürü 1960 senesinden bu yana sürekli göçmen işçiler üzerine alımlar yapmakta. Bir ailenin ülkemiz şartlarına göre ikiye katlayacak masraflarının rahatlıkça kazanılabildiği ülke olan İsveç, aynı zaman’da çocuk parası gibi birçok farklı devlet imkânlarında da insanların faydalanmasını sağlıyor. Dolgun ücretler üzerine bulunan işler için sadece ülkemizden değil, dünyanın dört bir yanından çok sayıda insan bu ülkeye gelerek daha iyi şartlar altında hayat sürme ve aylık gelir düzeyinin daha iyi olması adına İsveç’te çalışmaktadır. Monarşi ile yönetilen Avrupa Birliği üyesi olan İsveç refah seviyesi yüksek ve prestijli bir ülke olmasının yanı sıra aynı zaman’da çalışan işçinin şartlarının da yüksek tutulması bu ülkenin daima yükseklerde ve ileri derecede gelişmiş olmasını sağlamaktadır.  Bu durumdan ötürü ülkemizde başta olmak üzere birçok ülkeden insanlar İsveç iş başvuruları üzerine sürekli beyanlarda bulunmaktadır.

İSVEÇ İŞ BAŞVURUSU
İsveç’te sürekli aktif olan iş nitelikleri genellikle Doktor başta olmak üzere buna mertebelere takriben diş hekimi, ebe ve hemşire, mühendis, elektrik tekniker ve teknisyenleri, teknisyen, makine teknisyenleri, makine mühendisleri, elektrik ve tesisat teknisyenleri ve aynı zaman’da el becerileri üzerine faal durumda olabilecek insanlar oldukça iş imkanına sahip olabilmektedir. Bunların yanı sıra İsveç’te kalifiye olanlar ve olmayanlarda ülkenin Pazar hacmine göre kabul edilebilmektedir. İsveç hükümeti tarafından İsveç’e işçi getiren özel firmalar sürekli denetim altında tutulmaktadır. Getirilen işçinin tüm ihtiyaçları dahil maaşlarının düzenli ve kesintisiz olarak yatırılmasına kadar birçok konuda sıkı bir denetim sergilemektedir. Bu durumdan dolayı işçiler hak ettiklerini kolaylıkla alabilmekte ve aynı zaman’da İsveç iş ve işçi yasalarına tamamen uygun bir biçimde çalışmalarına olanak sağlamaktadır. İsveç hükümeti tarafından yabancı işçiler üzerine düzenlenen kanunlarca 2 yıllık bir çalışma deneme süresi vermektedir.

İSVEÇ’TE ÇALIŞMA ŞARTLARI NELERDİR?
İsveç’te çalışmak için öncelikli olarak tüm gerekli belgelerin hiyerarşi bir düzende ve temiz olması gerekmektedir. İsveç iş başvuru formu için belirtilen kişiye dayalı iş yeterlilik belgeleri, eğitim belgeleri ve İsveç’te çalışma için gerekli olan ve aynı zaman’da değişkenlik sağlayabilen belgelerin en ince ayrıntısına kadar düzenlenerek dosya içerisinde sunulmasıdır.

İsveç iş imkanları hakkındaki bilgilerinizi alt kısımdaki yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Ali ihsan bağcı dedi ki:

  Slm oto boya ustasıyim kendime ve mesleğime güveniyorum turkiyedeyim isveçe yerleşmek istiyorum bu konuyla ilgilenen olursa sevinirim saygilarimla

 2. Mesut dedi ki:

  Inşaat ustasiyim iş arıyorum

 3. kazım dedi ki:

  merhaba öncelikle kendimi tanitim ismim kazım DENİZ.isvec de yaşamayı çok isteyen biriyim.lise ögrencisiyi.senye isvecde bir iş bulup ömrü hayatım boyunca orda çalışmak isiyorum.elektirik elektronik okuyorum lutfen bana yardım edermısınız!1!!

 4. nuran yiğit dedi ki:

  bende talibim sporla uğraşıyorum çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunuyum çalışmak isterim oryantiring ikinci kademe antrenörüyüm

BİR YORUM YAZ