İstinye Devlet Hastanesi İş Başvurusu

İstinye Devlet Hastanesi 1948 yılında ilk olarak Verem Savaş Dispanseri adı altında toplam’da 12 yataklı bir sağlık merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Faaliyetlerine ilk olarak bu konumda başlatan İstinye Devlet Hastanesi, 1967 yılına kadar tek bir blok üzerinden faaliyet göstermiş ve bu yıl içerisinde ek bir ikinci blok inşaatı da tamamlanarak ilk binaya ilave edilmiştir. Yoğun bir şekilde ilgi gören Dispanser merkezi hasta ihtiyaçlarının daha verimli geçmesi adına 1968 yılında 100 yataklı kapasitesi ile hastaneye dönüştürülerek faaliyete sürülmüştür. Hastane tescilini alan Dispanser binası 1970 yılında içerisinde halen barındırmış olduğu Verem Savaş Dispanseri hizmetlerini tahliye ederek sadece hastane unvanı içerisinde faaliyetlerini sürdürmeye almıştır.

Hastaneye dönüştürüldükten sonra hasta ziyaretinin çoğunluk yaratması sebebiyle 1979 yılında yeni bir blok kurulmuş ve bu da az gelince 1998 senesinde ise dördüncü blok inşaatı da tamamlanarak hastane bünyesine ilave edilmiştir. Genel bir hastane konseptine sahip olan İstinye Devlet Hastanesi, 2005 yılında SSK Dispanserini hastane bünyesine taşıyarak devrini almıştır. Günümüz tarihinde alanında uzman doktor kadrosu ve 128 kişilik hasta yatak kapasitesi ile kaliteli bir işleyiş gösteren hastane bünyesi istikrarlı bir biçimde faaliyetlerini en iyi şekilde devam ettirmektedir. En gelişmiş ileri teknoloji cihazları ile donatılmış olan hastane bünyesinde hemen her alana yönelik tıbbi cihazlar yer almaktadır.

İstinye Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; İstinye Caddesi No:98 34465 İstinye – Sarıyer – İstanbul

İstinye Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
İstinye Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. İstinye Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ