İstanbul Yeni Havalimanı İş Başvurusu

2014 yılında temelleri atılan İstanbul Yeni Havalimanı, Avrupa yakasında yer alan ve Karadeniz kıyılarına uzanmakta olan Tayakadin ve Akpınar köyleri arasında yer alan 76,5 km2 alana sahip arazi üzerine kurulmaktadır. İlk etabı 2017 yılında tamamlanacak olan havalimanının tüm etapları tahmini olarak 2018 yılında sonra ererek yıllık toplam’da 200 milyon yolcunun seyahat etmesini hedeflemektedir. Modern mimari yapısı ve son teknoloji ile donatılacak olan yeni havalimanının toplam’da 6 adet birbirinden farklı bağımsız piste sahip olacağı hem yurt içi hem yurtdışı faaliyetlerde bulunacağı bilinmektedir. Şuanda halen inşaat aşamasında olan Havalimanının ismi İstanbul Yeni Havalimanı olarak belirlense de inşaat bitiminde sonra açılışta aynı isimle kalıp kalmayacağı ise aşikar bir durum hal almakta. 2013 yılında yapılan inşaat ihale sonucunda Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon şirketlerinin beraber ortak bir çalışma sergileyeceği İGA yatırımcıların Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek ihale teklifi 22.152 milyar Euro olduğu belirtildi.

İhalenin sonuçlanması ardından çalışmalarına başlayan ortak iş girişimcileri 7 Haziran 2014 yılında ilk temeli atarak 2018 yılında tüm etapların tamamen bitirileceğini duyurdu. Günümüzde yıllık 94 milyon yolcunun seyahat etmesini sağlayan Atlanta Uluslar arası Havalimanını 2’ye katlayacak olan İstanbul Yeni Havalimanı dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olmasını sağlayacak. Çok sayıda kişinin istihdam göreceği yeni havalimanı bünyesi için personel alımlarına en kısa zamanda başlanacağı belirtildi.

İstanbul Yeni Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres; No:255, İmrahor, Ulubatlı Hasan Cd., 34283 Tayakadın Arnavutköy İstanbul

İstanbul Yeni Havalimanı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda İstanbul Yeni Havalimanında kariyer yapabilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. aytekin dedi ki:

  atatürk havalanında bagaj işinde çalışmak istiyorum

 2. cengiz karaduman dedi ki:

  e sınıfı ehlıetim var silahlı guvenlık kartım da mevcut iş arıyorum yalnız src yok
  gsm.05456591570

 3. mehmet aydın dedi ki:

  yaşım 30 iş arıyorum çalışmak istiyorum havalimanı olmasını istiyorum ne iş olursa olsun yapabilirim yani

 4. AYŞENUR AKSARI dedi ki:

  BAYRAMPAŞA/500 EVLERDE İKAMET ETMEKTEYİM BU MAİL ADRESİNDEN DÖNÜŞ YAPABİLİRSİNİZ.

BİR YORUM YAZ