İstanbul Valiliği İş Başvurusu

İstanbul Valiliği Osmanlı döneminden 1808 yılından gelen bir hizmet etkeni olup günümüze kadar değişimler sağlayarak birçok alana dayalı ülkenin hizmetinde olan bir yapıya sahiptir. Asıl tarihi 1800’lü yıllara dayanan İstanbul Valiliği binasında 3-4 defa yangının üst üste çıkması farklı birçok kaynağın yok olmasına neden olmuştur. Tarihi kaynaklara dayalı birçok evrakın yanarak gitmesi her ne kadar büyük bir çöküntü sağlasa da genel idari yönetimler her yangın sonrasında hızlıca toparlanarak İstanbul dahilinde vermiş oldukları valilik hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Birçok olaya dahil olan bina yapısı çeşitli tadilatlarla tekrardan ayağı kaldırılmış olup, Cumhuriyetin kurulmasından sonra ise eski Sadaret dairesini Valilik Konağı olarak kullanmaya başlamıştır.

Osmanlı döneminden bu yana durmayan hizmetler günümüze kadar İstanbul’da yer alan tüm alanlara yönelik çalışmaların sürdürülmesi ile devamlı olarak işleyiş içerisinde olmaları halkın da daima arkalarında olmasına sebebiyet olmuştur. Bu doğrultuda her sorunda kolayca ayağı kalkabilen valilik, halkına hizmetlerini hiçbir zaman eksik etmemiş ve kötü günlerinde yanında olan halkıyla dayanışma içerisinde sürdürülebilir bir katkı sağlamıştır. Günümüzde birçok personelin gerek idari, gerek ise diğer alanlara yönelik faaliyet göstermesi yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle sürekli olarak sözleşmeli veya kadrolu personel alımlarının sürdürülmesi valiliğin işlerinden aksamaması ve halkın daima hizmetlere doymasını sağlamıştır. Valilik sayfasını ve iş ilanları üzerinden başvurularınızı yaparak sizlerde İstanbul Valiliği adı altında istihdam elde edebilirsiniz.

İstanbul Valiliği İletişim Bilgileri
Adres; Ankara Caddesi 34110 Cağaloğlu Fatih İstanbul

İstanbul Valiliği Kariyer Olanakları
İstanbul Valiliği bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için valilik insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. İstanbul Valiliği insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ