İstanbul Üniversitesi İş Başvurusu

İstanbul Üniversitesi tam adına kavuşmadan ilk etapta Ayasofya ve Zeyrek medreselerinde kurularak burada bulunan dersliklerde 18 yıl boyunca eğitim verilerek faaliyetlerine başlamıştır. Geçmiş bir tarihe dayandığı belirtilen İstanbul Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet’e kadar dayandığı söylenmektedir. 1453 yılından gelme bir hikayenin geldiği varsayılsa da resmi olarak modern tarihi 1933 yılının Kasım ayında Türkiye’nin tek ve ilk Üniversitesi olarak kurulmuştur. Avrupa standartlarına uyum sağlayan Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk okulu olarak tarihe geçen İstanbul Üniversitesinin ilk adı ise Darülfünun olarak geçmektedir. İstanbul Üniversitesinin tarihi bazı tarih kitaplarında İstanbul’un fethinden bir gün sonra Fatih Sultan Mehmet’in özel emri ile Sahn-ı Seman medreselerinde öğretime başlandığı söylenmektedir.

Günümüze kadar birçok farklı proje ve konferanslar düzenleyerek dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olarak bilinen İstanbul Üniversitesi 2011 yılında Dünyanın en iyi ve en kaliteli 500 üniversitesi arasına girmeyi hak kazanmıştır. Bunun yanı sıra Asya Pasifik Bölgesi’nde yer alan en iyi 100 üniversite arasında yer almaktadır. Günümüz istatistiklerine göre üniversite bünyesinde toplam’da 73.000’in üzerinde lisans, lisansüstü ve ön lisans öğrencisi öğrenim hayatını devam ettirmektedir. Yüksek bir öğretim derecesine sahip İstanbul Üniversitesi’nde ki bu topluluğa yaklaşık 12.000 öğretim üyesi ve öğretim elamanı eğitim vermektedir. Büyük bir tarihi değere sahip olan üniversite her yıl binlerce öğrenci mezun ederek yeni öğrencilerin en iyi şekilde eğitim görmesini sağlamaktadır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; İstanbul Üniversitesi, Beyazıt Yerleşkesi 34452 Beyazıt, İstanbul

İstanbul Üniversitesi Kariyer Olanakları
İstanbul Üniversitesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. İstanbul Üniversitesi insan kaynakları sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ