İstanbul Oyuncak Müzesi İş Başvurusu

İstanbul Oyuncak Müzesi 2005 tarihinde Yazar ve aynı zaman’da Şair Sunay Akın tarafından kurulmuş olup, 17. Yüzyıldan bu yana tarihi değerler taşıyan en gözde oyuncakların toplanarak sunulduğu bir müze inşa ederek sergilenen oyuncaklar ile ilgili bütünleşen muazzam bir tarih kokan müze halini almıştır. Sunay Akın tarafından 20 yıl boyunca dünyanın dört bir yanında bulunan antikacılardan temin edilen eski oyuncaklar ve aynı zaman’da açık arttırmalarda sunulan oyuncakları toplayarak 40’dan fazla ülkeden topladığı oyuncak sergisini bir araya getirip İstanbul’da açtığı müzede insanların akılda kalıcı, tarihi değerlere önem ve aynı zaman’da öğrenme yöntemi becerilerinin gelişmesi adına bu projeyi canlandırmıştır.

Müzede bulunan oyuncaklar sadece sergi amaçlı görsel bir göz zevkine hitap etmemekle birlikte, görselin tamamen öğretici ve akılda kalıcı yanlarını ziyaretçilere sunmaktadır. Örneği sunulan uzay ile ilgili oyuncaklar ay gezegenine ulaşma çabasını ve genel astronomi kapsamlı bir görsel hava sunmaktadır. Ya da tren istasyonunu temsil eden oyuncaklar sanayi alanında ki iş potansiyelini göstermektedir. Sunay Akın, tüm oyuncakların müzede kendi anlatımları ile bir görev içerisinde olduğunu belirtmiştir. Modern bir müze görünümünde olan İstanbul Oyuncak Müzesi Ayhan Doğan tarafından özenle tasarlanarak faaliyete girilmiştir. Bir şair tarafından oyuncak müzesinin açılması ve tasarımların tümünün bir sahne tasarımcısı tarafından hazırlanması ile dünya da bir ilki temsil etmektedir.

İstanbul Oyuncak Müzesi İletişim Bilgileri
Adres; Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul

İstanbul Oyuncak Müzesi Kariyer Olanakları
Müze insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda İstanbul Oyuncak Müzesinde kariyer yapabilirsiniz. İstanbul Oyuncak Müzesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ