İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İş Başvurusu

Cumhuriyetin ilan edilmesinden önce Sıhhiye Umum Müdürlüğü olarak hizmet etmekte olan İstanbul Sağlık Müdürlüğü, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte Cağaloğlu’nda Sıhhat ve İçtimai Muavenet Müdürlüğü olarak hizmet vermeye başlamıştır. İstanbul’un artan nüfusuna paralel olarak gelişen teknolojilerinde etkisiyle sağlık teşkilatı hızla büyüme göstermiştir. Cumhuriyetin ilk dönemlerinde külliyelerden hastanelere dönüştürülmüş olan kurumlar, Sağlık Müdürlüğünün denetimi ve koordinasyonuyla büyük kurumlar haline geldiler. Günümüzde İstanbul’da bulunan sağlık kuruluşları birer sağlık merkezi halini alarak, dünya standartlarında bazı noktalardaysa dünya standartlarının da üzerinde hizmet veren tesislere dönüşmüşlerdir. İstanbul Sağlık Müdürlüğü, 1993 yılından itibaren Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Peykhane Caddesi 10 numaradaki yeni binasında hizmet vermektedir. Ancak bu binanın yetersizliğinden ötürü bazı şubeler hala eski adresleri olan Hasanpaşa Konağında hizmetlerini sürdürmektedirler. Her iki binadaki toplam personel sayısı 505’i bulmaktadır.

İstanbul ili kendi nüfusunun yanında ülkenin tamamından özellikle ikinci ve üçüncü basamaklardaki sağlık kurumlarına hasta başvuruları almaktadır. Böylelikle İstanbul’da bulunan sağlık kurumlarının baktıkları hasta sayısı katlanarak artmaktadır. Ayrıca son dönemlerde Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden eğitim hastanelerine hasta başvuruları yapılmaktadır. İstanbul’un sağlık alanında cazip bir merkez halini almasındaki en büyük etmen, hastane ve hizmet kalitelerinde sağlanan kapasite ve nitelik artışlarıdır. Bu doğrultuda İstanbul Sağlık Müdürlüğünün temel amacı, tedavi kurumlarındaki ve birinci basamak sağlık kuruluşlarındaki sağlık hizmetlerinin kalitesinin artması ve tüm hizmet sunan kurumlara ulaşımın kolay bir şekilde sağlanmasıdır.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İletişim Bilgileri
Adres; Peykhane Cad. No:10 Çemberlitaş / Fatih 34400 İSTANBUL

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kariyer Olanakları
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için kurumun insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mesut Yaman dedi ki:

    Kurumunuzun,İstanbul Anadolu yakasındaki birimlerinde görev alarak İstanbul halkına hizmet etmek istiyorum. Değerli personel dairesi yöneticilerimizin tercih etmesi durumunda, her türlü; Muhasebe, İdari İşler, Bilgi İşlem Operatörlüğü görevlerinde çalışabileceğimi arz ederim. Ehliyet ve SRC belgelerine sahibim. Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ