İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilk olarak 1960 yılında Samatya semtinde “İşçi Sigortaları Kurumu Hastanesi” adı altında yaklaşık 30.000 m2 alan üzerine 560 yatak kapasiteli bir hastane olarak kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Celal Bayar tarafından açılışı yapılan hastane dönemin zorluklarına rağmen bünyesinde barındırdığı teknik sağlık hizmeti, araç ve gereçler ile Balkanların en modern ve en geniş hacme sahip hastane unvanını almıştır. Hastanenin açılmasıyla toplam’da 100 doktor, 65 hemşire, 339 yardımcı asistan sağlık personeli ve 53 kişilik diğer alanlara yönelik personel kadrosu ile faaliyetlerine başlamıştır. Toplam’da 557 kişilik personel kadrosu ile dev bir bünyeye sahip olan hastane bu alanda sağlamış olduğu büyük bir sağlık hizmeti ile vatandaşlara sağlık alanına dayalı faaliyet sergilemiştir.

Geçen zaman içerisinde birçok poliklinik ek bina inşaatları tamamlanmış ve ileri teknoloji modern cihazlar bünyeye girerek hastane bünyesi genişlemiştir. 2005 tarihine kadar kimsenin adını bile değiştirmeye cesaret edemediği hastane bu sene içerisinde Sağlık Bakanlığı’na devredilerek “Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak adı değiştirilmiştir. Günümüze kadar kaliteli sağlık hizmetlerinden şaşmayarak büyük bir performans sergileyen hastane bünyesi bu doğrultuda başarılı operasyonlardan muayene taktiklerine kadar birçok sağlık hizmetinden faydalanmak üzere milyonlarca kez ziyaretçi akışına uğramıştır. Bünyesinde birçok sağlık personelinin istihdam gördüğü dev hastane, ülke ekonomisini de canlandıran bir kuruluş değerine sahiptir.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Kasap İlyas Mah. Org. Abdurrahman Nafiz Gürman Cd. Samatya İstanbul

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kariyer Olanakları
Hastane bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ