İski İş Başvurusu 2020

Kısa adı İski olan İstanbul Su ve Kanalizyon İdaresi 1981 senesinde İski kanunuyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bağımsız bütçeli bir kuruluş olarak hizmetlerine başlamıştır. İski, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı ve Büyükşehir Meclisi’nin oluşturduğu kurul tarafından yönetilmektedir. Yönetim yapısı olarak 5 Genel Müdür Yardımcılığı , Teftiş Kurulu Başkanlığı , Hukuk Müşavirliği , İç Denetim Birim Başkanlığı , 21 Daire Başkanlığı ve 103 Müdürlükten oluşmaktadır. Kurumun yapısı gereği teknik personelin ağırlıkta olduğu 4508 işçi ve 2920 memurda oluşan toplam 7428 kişilik çalışanı bulunmaktadır.

İski’nin ana gelir kaynağı su satışlarından sağlanmaktadır. Bu kaynağın çoğunu yine yatırım olarak İstanbulluların hizmetine sunmaktadır. İski , %98 i yüzeysel su olan İstanbul su kaynaklarının laboratuar hizmetlerini ve atıksu yönetimini görev edinmiştir. Kaliteli suyu güçlü altyapı hizmetleriyle destekleyerek İstanbul’un her noktasına ulaştırmaya çalışmaktadır. İski kurum kültüründe oluşan değerler ve bu değerlemeleri uygulamalarına yansıtması ile başarı elde etmektedir. Çevreye ve insana saygılı , açık ,dürüst ,şeffaf , adaletli , kalite ve müşteri odağı yüksek , eşit ve tarafsız yaklaşımlar sunan , katılımcı , halka yakın ,hizmet aşkı ile çalışan ve meslek etiğine bağlı çalışanları ile hizmetler sunmaktadır.

İski faaliyet alanında ki hizmetlerin tamamına yakını kendi personeliyle vermekte olsa da ihale yoluyla hizmetler de almaktadır. İhale süreçleri hakkında İski Genel Müdürlüğü’nden gerekli bilgiler edinilebilir. İhale alan şirketlerin ihtiyaçlarıyla oluşan personel alımları için ilgili şirketlerle irtibata geçmek gerekmektedir. İski hizmetlerini halka ulaştırmak ve sürekliliği sağlamak için insan kaynağına ihtiyaç duymaktadır. Alanlarında tecrübeli teknik personelleri istihdam etmektedir.

İski kurum kültürüne uygun ve yetkinlikleri olan kişilerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İski Genel Müdürlüğü ile irtibata geçmeleri çalışma fırsatlarını değerlendirmelerini sağlayacaktır. Bazı pozisyonlar için KPSS şartı aranırken bazı pozisyonlarda açıktan alımlar yapılmaktadır. Ayrıca İski ilgili bölümlerde okuyan öğrencilere staj hakkı da vermektedir. Öğrenciler staj dönemlerinde ilan edilen başvuru formunu eksiksiz doldurup sonuçları takip ederek kurumda staj yapma imkanı da bulabilirler.

İski İletişim Bilgileri
Adres; Güzeltepe Mahallesi Alibey Caddesi No:7 34060 Eyüp / İSTANBUL

İski Kariyer Olanakları
Firma insan kaynaklarına iletişim sayfasından ulaşabilir ve kariyer imkanları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular
Metin: Merhaba, 32 yaşındayım. Anadolu Üniversitesi işletme mezunuyum. İstanbul’da ikamet etmekteyim, İSKİ kurumunda çalışmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor.
Cevap: Merhaba Metin bey. İski gibi devlet kurumlarında çalışmak için KPSS sınavlarına girmeniz gerekmektedir. Ya da memursanız referans ile geçiş yapabilirsiniz. Bunun dışında İSKİ ile anlaşmalı olan taşeron firmalarla iletişime geçerek İSKİ’de personel olarak çalışabilirsiniz. Bu haberimizi de bu yüzden açtık zaten. Yukarıda verdiğimiz iletişim linkinden İSKİ insan kaynaklarına ulaşabilir ve taşeron firmaların iletişim bilgilerini talep edebilirsiniz.

Suna: Merhaba İSKİ maaşları ne kadar?
Cevap: İSKİ maaşları hakkında net bir bilgi veremiyoruz ancak diğer kurumlara göre oldukça iyi olanaklara sahip olduğunu söyleyebiliriz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 35 YORUM
 1. adem dedi ki:

  s.a şu an işsizizm acil işe ihtiyacım var esenyurtta ikamet etmekteyim şöförlükte olabilir

 2. özlem yalçın dedi ki:

  daha önce iski genel müdürlüğünde bilgi işlem departmanında staj yaptım bu konuda tecrübeliyim iş başvurusu yapmak istiyorum

 3. Altun dedi ki:

  Mehraba iskide çalışmak istiyorum ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun işe çok ihiyacîm var haber bekliyorum

 4. Murat can dedi ki:

  İş arıyorum

 5. Selamun aleykum uskudar istanbul dogumluyum uskudarda ikamet edeiyorum dedi ki:

  Iskide calismak istiyorum personel olarak calismak istiyorum su tesisatcisiyim

 6. Sinan dedi ki:

  Lütfen zor durumdayım İskide bir iş Bana saygıdeğer Abiler

 7. Sinan dedi ki:

  Acilen İşariyorum iskide lütfen bana yardımcı olun

 8. ömer demiroğlu dedi ki:

  selamlar 1996.2015 yılları arası elektrik kurumunda aktaş .tedaş .ayedaş vinç operatörü olarak görev yaptım özelleşme sebebiyle ayrıldım kurumda görev yapmak istiyorum belgelerim mevcut E+G+SRC 2 ve 4+pisikoteknik iş güvenliği saygılarımla.

 9. Mesut Yaman dedi ki:

  Çok değerli personel dairesi yöneticilerimiz, İSKİ gibi değerli
  bir Kurumda çalışmak ve İstanbul halkına hizmet etmek istiyorum. Muhasebe, İdari İşler, Bilgi İşlem Operatörlüğü deneyimim vardır. Ehliyet ve SRC belgeleri sahibiyim. Teşekkürler

 10. Arif bodur dedi ki:

  Ben harita ve kadastro teknikeriyim yaklaşık 7 senedir işimi yapmaktayım ve devlette görevimi yapmak istiyorum…

 11. ilyas karaaslan dedi ki:

  ögg silahlı kartım var istanbul anadulu yakasında ikametgahım var.iski akdeniz güvenlikte çalişmak istiyorum

 12. emre aşar dedi ki:

  MRB KOLAY GELSİN 25 YAŞINDAYIM LİSE MEZUNUYUM ASKERLİK YAPILDI B SINIFI EHLİYETİM VE 7 SENEDİR İSTANBUL DA ARAÇ KULLANIYORUM İŞ BAŞVURUSUNU NASIL VEYA NEREYE YAPABİLİYORUZ.

 13. Doğan dedi ki:

  Selamınaleyküm hayırlı günler 6 sene call center lık yaptım şuanda işsizim iş arıyorum bünyenizde bana uygun pozisyon mevcutmudur. Teşekkürler

 14. Mehmet doğan dedi ki:

  İş arıyorum E ehliyetim var

 15. fatih dedi ki:

  Marmara Üniversitesi lisans mezunuyum. Askerliğimi yaptım.Milli Görüş Teşkilatı’na mensubum. Acil olarak iş arıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.Selem ve dua ile..

 16. sedat dedi ki:

  Istanbuldayim lise mezunuyum calismak icin

 17. Fatih dedi ki:

  Mrb bende src pskoteknik e sinifi ehliyet var.10yildir ist araba kullanmaktayim.suan issizim is ariyorum..

 18. İdris türker dedi ki:

  Silivride oturuyorum iskide çalışmak istiyorum Lütfen yardımcı olurmusunuz

 19. cem GÜLER dedi ki:

  Doğma büyüme istanbulluyum Yüksekokul otomotiv mezunuyum E sınıfı ehliyetim var acil ise ihtiyacım var ilgilenirseniz memnun olurum.

 20. volkan güven dedi ki:

  slm ben volkan 33 yaşındayım evliyim istanbul avrupa yakasında oturuyorum e b elliyetim var şöförüm ilk okul mezunuyum sizinle calışmak isterim tşk

 21. ismail UÇAR dedi ki:

  1988 kayseri doğumluyum. istanbul fatih ticeret meslek lisesi mezunuyum. silahlı özel güvenlik kartım var.bünyenizde çalışmak istiyorum.

 22. hasan ULAŞ dedi ki:

  1976 hatay doğumluyum. silahlı özel güvenlik kartım var. istanbul esenler de ikamet etmekteyim. bünyenizde çalışmak istiyorum.

 23. ismail dedi ki:

  İş arıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz cevabınızı bekliyorum

 24. Ramazan Bozkurt dedi ki:

  Merhaba iskide çalışmak istiyorum.Evliyim yaş 31 sigara kullanmıyorum.11 yıllık ehliyet sahibiyim.Aktif olarak 11 yıldır araç kullanıyorum.

 25. ERDAL dedi ki:

  src 4 mevcut olup istanbulda 12 senedir aktif işim gereği arac kullanmaktayım iş arıyorum ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler.

 26. Abdulkerim dedi ki:

  Mrh ben eskavator opr is ariyorum yardimci olmanizi rice ederim

 27. ERDAL dedi ki:

  selam iskide şöför alımı ile ilgli başvuru yapmak istiyorum.ehliyet sınıfım b ve src yurt içi yüktaşıma artı piskoteknik kimliğim mevcuttur.ilgilenirseniz seviniriim teşekkürler.

 28. settar çekim dedi ki:

  selamlar ben su tesat ustasiyim iskide çalışmak isterim
  B.sınıf.ehlet biylikduzu istanbul

 29. Habibe dedi ki:

  Bağcılar iskide çalışmak istiyorum aşçı yardimci sertifikamvar temizlikte isterim evimde yakın bağcılar iskide çalışmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz sevinirim

 30. fatih aslan dedi ki:

  34 yaşındayım silahlı güvenlik kimliğim var Silivri bölgesinde iş arıyorum saygilar

 31. Emre dedi ki:

  Slm, İski’de çalışmak istiyorum, ne yapmam lazım?

 32. ugur dedi ki:

  Merhaba iyi akşamlar. 24 Yaşında üniversite mezunuyum, vatani görevimi tamamlamış ve İstanbul’da yaşamaktayım. İşe çok ihtiyacım var ve 5 yıldır İstanbul’da araç kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 33. HACI VELİ BALKAN dedi ki:

  Şu an işsizim. İşe ihtiyacım var. İLGİLENİRSENİZ MEMNUN OLURUM, DUALARIM SİZİNLE.

 34. asim dedi ki:

  Mrb ismim asım src belgesi piskoteknik mevcut ehliyet e iş arıyorum 7 senedir ıstanbulda araç kullanıyorum.

 35. ercan dedi ki:

  selam, İski’de çalışmak istiyorum, ne yapmam lazım?

BİR YORUM YAZ