İskenderun Limanı İş Başvurusu

İskenderun Limanı İş Başvurusu

İskenderun Limanı İnsan Kaynakları ve iş başvuru formuna ulaşmak için yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız. Yazımızda Firmanın iletişim bilgileri ve personel alımı hakkında genel bilgiler bulunmaktadır. İş başvurusu yapmak için linke tıklayarak iş başvuru formu doldurabilirsiniz.

İskenderun Limanı’nın asıl tarihi adından da anlaşılacağı üzere Milattan Önce 333 senelerine Büyük İskender dönemine uzanmaktadır. Asırlar geçtikten sonra 1909 senesinde bölgenin genel inşaat imtiyazı Anadolu-Bağdat Demiryolları Kumpanyası üzerine verilerek başlamıştır. Akabinde Birinci Dünya Savaşı sonlarına doğru Bağdat Demiryolları Fransa Hükümeti tarafından haciz altına alınarak 1918 yılında inşaat imtiyazı tamamen Fransız Şirketi’ne verilmiştir. Fransız şirket devri aldıktan sonra günümüzde iç liman olarak anılan ve aynı zaman’da mavnaların bulunduğu kısmın inşaatına başlamıştır. 1927 senesinde ise Hatay Devleti’nin kurulmasıyla liman anavatana bağlı olarak geri alınmış olup işletmeciliği tamamen Türk egemenliği altına geçerek yeniden faaliyete geçirilmiştir.

Günümüze kadar birçok badireler atlatan İskenderun Limanı günümüzde tamamen Türk Egemenliği altında olup, ülkemiz üzerinden tüm dış dünyaya faaliyetlerini sürdüren büyük bir kuruluş olarak işleyişine devam etmektedir. Devlet topraklarına katıldığından bu yana ülkenin ilerlemesinde büyük bir katkı sağlayan İskenderun limanı birçok dünya ülkesine ait gemi filolarına ev sahipliği yapmakta olup, günümüzde Türkiye’nin önde gelen potansiyeli en yüksek limanlarından biri olarak işleyişlerini sürdürmektedir. Rıhtımları ile liman işletmeciliğinde öncü bir konuma sahip olan ve eski tarihinden bu yana sürekli hizmet içerisinde aktif bir rol oynayan İskenderun Limanı birçok kişinin istihdam gördüğü bir devlet kuruluşu olup, belirli dönemlerde sürekli personel ihtiyacını karşılamak adına personel alımları yapmaktadır.

İskenderun Limanı İletişim Bilgileri
Adres; Limak İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. 5 Temmuz Caddesi Sonu İskenderun / Hatay

İskenderun Limanı İş Başvuru Formu
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda İskenderun Limanında kariyer yapabilirsiniz. İskenderun Limanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ