İpsala Gümrük İş Başvurusu

İpsala Gümrük 1956 yılında Türkiye ve Yunanistan’ı birbirine entegre eden İpsala Köprüsünün hemen bitişinde bulunan 11.000 m2 alan üzerine kurulmuş olup, Edirne’de bulunan Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan sonraki ikinci sınır kapısıdır. Kurulduğu günden bu yana ülkenin sınır kapısı faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdüren İpsala Gümrük bu doğrultuda göstermiş olduğu başarılar ve ihtiyaç doğrultusunda sene 2012 yılında yeni inşa edilen 105.000 alana sahip gümrük tesisine taşınarak faaliyetlerini buradan devam ettirmeye başlamıştır. Yap-İşlet-Devret modeline sahip yeni gümrük tesisinin inşaatı yaklaşık 5,5 aylık bir çalışma sonucu sona ermiş ve toplam’da 5.000.000 dolar’a mal olmuştur. Yeni modern mimari tesisi ile Türkiye’nin sınır kapıları arasında en modern ve en yeni yapı haline sahiptir.

Günümüze kadar büyük başarılar sergileyen İpsala Gümrük kapısı özellikle’de Güney Avrupa’da faaliyet gösteren vatandaşların ilk tercihi olarak bilinmektedir. Aynı zaman’da tır taşımacılığı üzerine de büyük bir önem taşımakta olup, buna dayalı olarak tüm tır işlem faaliyetlerinin büyük bir bölümü bu sınır kapısından gerçekleştirilmektedir. 2001 yılı istatistik rakamlarına göre toplam’da 1.000.000 yolcunun giriş-çıkış yapması ne denli büyük bir sınır kapısı olduğunun göstergesidir. Yine buna dayalı olarak 2001 istatistiklerinde giriş yapan araç sayısı 140.574, çıkış yapan araç sayısı ise toplamda 149.000 adettir. Edirne’nin ve Türkiye’nin en modern ve en işlek sınır kapısı olarak büyük bir önem taşımaktadır.

İpsala Gümrük İletişim Bilgileri
Adres; İpsala Sınır Kapısı, İpsala, Edirne

İpsala Gümrük Kariyer Olanakları
İpsala Gümrük bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için kurumun insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. İpsala Gümrük insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ