İpek Üniversitesi İş Başvurusu

03.03. 2011 tarihi ve 27863 numaralı Resmi Gazetede yayınlanan, 2011 tarihli 6114 sayılı yasa uyarınca Altın Koza Üniversitesi adıyla kurulmuş olan İpek Üniversitesi, 18.06.2013 tarihli ve 6492 sayılı kanunla İpek Üniversitesi adını almıştır. Ankara’da bulunan Koza Eğitim Sağlık Hizmetleri Yardım Vakfı tarafından 2547 sayılı yüksek öğretim kanunun Vakıf yüksek öğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olan İpek Üniversitesinde, İnsan ve Toplum Bilimleri, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Konservatuar, Sanat ve Tasarım Atölyesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Sinema Sanatları Fakültesi gibi bölümler yer almaktadır.

İpek Üniversitesi, ülkemizde kurulan ilk sosyal bilimler ve güzel sanatlar üniversitesi olma özelliğine sahip bir okuldur. İpek Üniversitesinde, sadece sosyal bilimler ve sanat ile ilgili bölümlerin açılmasıyla, belirli alanlarda uzmanlaşma sağlanması ve ülkemizde yeterince ilgi görmeyen alanlar için özel sektörün en önemli yatırımı gerçekleştirilecektir. Üniversitede açılan programlar, sosyal bilimler ve sanat alanlarındaki bölümlere öncelik vererek, tüm içerikler sanat ve sosyal alanlarla bağlantılı ve bütünlüklü bir şekilde düzenlenmiştir. İpek Üniversitesi, kültürel üretimi, bilim, sosyal, endüstriyel, sanatsal alanlarda üniversitenin gereklilikleriyle eşdeğer bir yönelim izlemektedir. Bunu başarabilmek için eğitim ve öğretim alanlarındaki teorik bilgilerin hayatta karşılıklarının olmasına önem veren İpek Üniversitesi, uygulamalı eğitim süreçlerini desteklemektedir. İpek Üniversitesinin temel amacı, ülkenin gelişmesi, kalkınması ve uluslararası alanda başarı göstermesi için üstlendiği vizyon ve misyonlar çerçevesinde yetenekli insan gücü yetiştirmektir.

İpek Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Turan Güneş Bulvarı 648. Cadde 06550 Oran, Çankaya – Ankara

İpek Üniversitesi Kariyer Olanakları
İpek Üniversitesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için üniversite insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. İpek Üniversitesi insan kaynakları sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ