İpek Kağıt İş Başvurusu

1969 yılında Eczacıbaşı Topluluğu tarafından sağlıklı ve çağdaş bir yaşamın gerekliliği olan temizlik kağıtlarını üretmek ve temizlik kağıtlarının kullanımını yaygınlaştırmak amacı doğrultusunda kurulan İpek Kağıt, 1970 yılında Yalova’da ki fabrikasıyla faaliyetlerine başlamıştır. Tüketicilerin tuvalet kağıdı, kağıt mendil, kağıt havlu gibi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak, Selpak, Solo, Silen, Servis ürünlerini üreten İpek Kağıt, ev dışı kullanımı için Marathon ve Selpak Professional markalarını üreterek kurulduğu yıldan bu zamana kadar Türkiye temizlik kağıdı pazarında liderliğini sürdürmektedir. Türkiye’deki kağıt mendil sözcüğüyle özdeşleşmiş olan İpek Kağıdın lider markası Selpak, Türkiye’nin en bilinen ve beğenilen temizlik kağıdı markasıdır.

İpek Kağıt, 1970 senesinde üretim faaliyetlerine başlayan Yalova fabrikasının ardından 1991 ve 2000 senelerinde yapılan kapasite artışlarıyla birlikte, Kazakistan ve Orta Asya bölgelerindeki büyüme hedeflerini gerçekleştirebilmek amacıyla 2006 senesinde Kazakistan’da yeni bir kağıt fabrikası kurmuştur. Yirmi üç senedir Georgia – Pacific firmasıyla süren ortaklığı boyunca kapasitesini 11 kat arttırıp 110 bin tona çıkaran İpek Kağıt, 2012 senesi itibariyle Georgia – Pacific’e ait % 50 hissesinin satın alınmasıyla birlikte yeniden % 100 oranında Eczacıbaşı firması olmuştur. Sona eren bu uzun ortaklığın ardından İpek Kağıt, operasyonlarını uluslararası alanda büyütme kararı almıştır. Bunu takiben 2015 yılında Manisa fabrikasında yeni bir kağıt üretim tesisi faaliyete sokarak üretim kapasitesini 180 bin tona çıkarmıştır. Günümüzde İpek Kağıt, beş kıtada 60’ın üzerinde ülkeye ürün ve yarı ürün ihraç etmektedir.

İpek Kağıt İletişim Bilgileri
Adres; Rüzgarlı Bahçe Mahallesi, Kavak Sokak No:20 Beykoz 34805, İstanbul

İpek Kağıt Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda İpek Kağıt firmasında kariyer yapabilirsiniz. İpek Kağıt insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Derya balta dedi ki:

    Vasifsiz elamanim 34 yaşındayım ev hanimiyim kocaeli Gölcük ikamet ediyorum çalışmak istiyorum

BİR YORUM YAZ