İkea İş Başvurusu

Bugünkü büyüklüğü ve halka sunmuş olduğu yüksek potansiyelli bir marka olarak tüm dünyaya nam salan İkea markası, ilk olarak 1930 senesinde 5 yaşındaki Ingvar Kamprad tarafından yakın çevresine satmış olduğu kibrit ile İkea’nın meşhur hikayesi başlamaktadır. Bir süre bu şekilde kibrit satışlarına devam eden küçük girişimci 7 yaşına geldiğinde ise kendisine ait bir bisiklet satın alarak daha uzak çiftliklere ve evlere doğru yola çıkarak buralarda yaşayan insanlara kibrit satışlarını gerçekleştirmeye devam eder. Stockholm şehrine giderek burada bulunan oldukça ucuz fiyatlı kibritleri satın alarak insanlara daha ucuza satıp hem ailelerin bütçelerini düşünür hem de sürümden iyi bir gelir elde etme düşüncesiyle işleyişlerini hızlandırır. Sonrasında ise çiçek tohumları, tebrik kartları, yılbaşı ağacı için özel süsler, tükenmez kalem ve daha birçok farklı ürün üzerine satış yaparak iyi bir gelir elde eder.

Akan giden zaman içerisinde sürekli kendini geliştiren girişimci akabinde ilk işyerini açarak burada ürün çeşitliliğini arttırıp insanlara daha ucuza sattığı ürünler sayesinde kısa sürede büyüme evresine geçer ve günümüzde İkea mağazalarının temelini atarak günümüz tarihinde oğlu tarafından büyütülen ve zincir haline gelen İkea mağazaları ile halen ucuzluk prensibini kaybetmeyip dünyanın hemen her ülkesine mağazalarını açarak büyük bir unvana sahip olur. Kurulduğu günden bu yana hep ekonomik düzeyde satışlar gerçekleştiren İkea aynı zaman’da on binlerce insana istihdam sağlayarak ülke ekonomisine destek olmaktadır.

İkea İletişim Bilgileri
Adres; Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi, No: 1, Forum İstanbul Karşısı, Bayrampaşa, İstanbul

İkea Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda İkea firmasında kariyer yapabilirsiniz. İkea insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ