İETT İş Başvurusu

İstanbul’un şehir içi ulaşım hizmetleri sürecinin geldiği son nokta İETT olmuştur. İETT temelleri 1800 lü yıllara kadar dayanmaktadır. 1869 senesinde Dersaat Tramvay şirketi kurulmuş ve şirket tünel tesisi yapım hizmetleri vermiştir. 1871 senesinde İstanbul ulaşımda ilk atlı tramvay hizmete başlamıştır.

1913 senesinde elektrik fabrikasının kurulmasıyla birlikte 1914 senesinde elektrikli tramvay işletmeciliğine başlanmıştır. Savaş yıllarında gelişme kaydedemeyen ulaşım hizmetleri Cumhuriyet’in kurulmasıyla 1926 senesinde ilk otobüslerini almış ve muhtelif şirketler tarafından hizmetler verilmiştir.

1939 senesinde değişik şirketlerle faaliyet gösteren elektrik ve ulaşım hizmetleri İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel (İETT) İşletmeleri Umum Müdürlüğü adıyla millileştirilmiş ve bugünkü kimliğine kavuşmuştur.

İETT 1993 senesine kadar havagazı üretim ve dağıtım faaliyetleri de yapmış ancak doğalgazın kullanımıyla bu hizmetler sona ermiştir. Bu tarihten itibaren günümüze dek ulaşım hizmetleri veren İETT özel halk otobüsleri hizmetlerinin yönetim ,yürütme ve denetiminden de sorumludur.

2007 senesinde İstanbul ulaşımı için kilit rol üstlenen büyük projesi Metrobüsler devreye girerek imkanlar ve teknoloji geliştirilmiştir. Dünyada iki kıtayı bağlayan noktada kara toplu taşımasında büyük bir proje olan metrobüs uygulaması tüm dünyada takdirle karşılanmış ve bir çok ödüle layık görülmüştür.

2011 senesinde İETT’ye araç temini alanında destek olması amacıyla Otobüs A.Ş. kurulmuştur. Aynı sene hizmet kalite ve verimliliğini artırmak isteyen İETT ISO 9001 belgesi almıştır. İETT otobüs filosu yenilenmiş ve yaş ortalaması 5 in altına düşürülerek faaliyetlerine devam etmiştir.

2014 senesinde artan ihtiyaç ve beklentilerle çalışan kadrosunu da güçlendiren İETT 965 genç şoförü kuruma dahil ederek çalışanlarında da gençleşmiştir.

İETT İstanbul şehir içi ulaşım hizmetlerinin sürekli ,kaliteli i ekonomik ve güvenilir olarak devam etmesi düşüncesiyle belirli dönemlerde personel alımları yapmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT ile iletişime geçerek bilgi alınması mümkündür.

İETT İletişim Bilgileri
Adres; Şahkulu Mah. Erkân-ı Harp Sok. No:2

Tünel 34420 Beyoğlu / İSTANBUL

Tel: 0212 372 22 22

İETT Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda İETT’de kariyer yapabilirsiniz. İETT insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Şuayip Ünal dedi ki:

    İett,de şoför olarak çalışmak isterim

  2. döndü bulut dedi ki:

    01.10.1962 KARABÜK Doğumluyum ssk lı olarak 20 yıllık iş tecrübem var GÜNEŞLİ YENİBOSNA ŞİRİNEVLER Civarında çaycılık büro temizliği yemek dağıtımı paketleme gibi iş aramak tayım ilginize teşekkürler Saygılar

BİR YORUM YAZ