Halk Bankası İş Başvurusu

Halk Bankasının geçmişi 1930’ lu yıllara dayanmaktadır. Halk sandıkları ile ekonomik kalkınma adına finansman işlemlerini gerçekleştiren Halk bankası 1993 yılında banka hükmünü almış ve kanunlarla birlikte bankacılık faaliyetlerini sürürmüştür. Halk sandıkları olacak 1950 yılında ilk şubesini açan Halk finans 1965’ li yıllarda da sermaye artırımı ile ekonomik anlamda atlım kazanmıştır. Halk bankası bugün 81 ilde yüzlerce ilçede 1000’ e akın şube 2000’ e yakın ATM ile hem bireysel hem kurumsal hem de Kobi bankacılığı yapmaktadır. Aynı zamanda internet ve telefon bankacılığı konusunda 10 milyona yakın müşteri kapasitesi olan halk bankası 20 bine yakın çalışanı ile büyük bir kamu bankasıdır. Halk bankası aynı zamanda 2000’ li yılların başında Pamukbank ve emlak bankasını da faaliyetlerini sürdürmemesi gerekçesi ile bünyesine kamış, tüm şube ve çalışanları elde etmiştir.

Halkbank İş olanakları
Halkbank bünyesinde bireysel müşteri temsilcisi, telefon bankacılığı müşteri hizmetler temsilcisi başta olmak üzere güvenlik, şef, avukat, mühendis, yazılımcı, teknisyen, yardımcısı hizmetler, şef, bölge müdürler, şube müdürleri gibi onlarca farklı kadroda yüzlerce branşı istihdam etme kapasitesine sahiptir.

Halk bank bir kamu bankası olduğu için farklı il ve ilçelerde personel ihtiyacı olduğu zaman tolu personel alımı ilanına çıkmaktadır. Bu ilanları Halk bank web sitesinden ve iş alımları sitelerinden görebilirsiniz. İlanlarda alınacak personel sayısı, personelin alınacağı bankalar, personelin alınacağı kadrolar ve alınacak personel sayısı ile alınma şartları yer almaktadır. Bu ilanda her şeyin detaylı verildiğini görebilirsiniz. İlanlar sonrası başvurusu süresi içinde başvuru kriterlerine uyan tüm TC vatandaşları Halk bankası personel alımı ilanlarına başvurabilecekledir. Başvuru sonrası Halk bankası tarafından yazılı sınav yapılmaktadır. Başvuranlar içinden yeterliliği olan herkes Halk bankası tarafından yapılan sınava başvurabileceklerdir. Sınavlar sonrası sınavı geçen ve mülakata girmeye hak kazanan personel adayları Halk bankası resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Mülakatlara girmeye hak kazanan adaylarla yapılan görüşmeler ve sözlü mülakatlar sonrası yapılacak değerlendirmeler ile hangi personelin alınacağı ve hangi personelin nereye atanacağı yine Halk bankası sayfasından yayınlanacaktır.

Halk Bankası İletişim Bilgileri
Adres; Barbaros Mh. Şebboy Sokak, No: 4, Varyap Meridian Yanı,

Pk: 34746, Ataşehir, İstanbul

0 850 222 0 400  Halkbank Dialog‘u arayarak Sesli Yanıt Sistemi’nde 5 no’lu seçeneği tuslayarak Mutlu Müsteri Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Halk Bankası Kariyer Olanakları
Banka insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Halk Bankası firmasında kariyer yapabilirsiniz. Halk Bankası insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ