Gebze Fatih Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Gebze Fatih Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler, iletişim adresi yazımızın devamında bulunmaktadır. Yazımızın sonunda bulunan linke tıklayarak form doldurabilirsiniz.

1981 yılında Kocaeli/Gebze’de kurulan Gebze Devlet Hastanesi yıllardır hiç değişmeyen iş ahlakı ve prensipleri doğrultusunda faaliyetlerini sağlık sektörüne dayalı profesyonel bir şekilde sürdürmüştür. İlk kurulduğu dönemlerde Gebze Dispanseri olarak faaliyet gösteren hastane akabinde 1999 yılında Türkiye’nin tarihe kazılan olaylarından biri olan 17 Ağustos Depremi’nden sonra 11 Eylül 1999 senesinde hastaneye dönüştürülerek doktor kadrosunu ve gerekli tüm personel ihtiyacını gidererek Gebze Devlet Hastanesi adı altında faaliyetlerine başlamıştır. Göstermiş olduğu üstün sağlık hizmeti ile daima hasta ziyaretçileri tarafından olumlu bir şekilde anılan Gebze Devlet Hastanesi, kurulduğu günden bu yana sürekli aynı kaliteli ve aynı özveri içerisinde çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmüş, sağlık ve hijyeni en ön safha da sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Kadın doğum ve bebek bireyler üzerine göstermiş olduğu üstün hizmetler neticesinde 2006 yılında “Bebek Dostu Hastane” lakabını alan Gebze Devlet Hastanesi, tamamı alanında uzman ve tecrübeli doktorları sayesinde günlük baz’da 1.000’in üzerinde acil hasta tedavisini üstlenmekte olup, poliklinik alanlarında ise günlük olarak 3.750 kişiye sağlık alanında hizmet vermektedir. Her geçen gün istikrarını yükselten hastane, yüksek hasta ziyaretçisinin yoğun ilgi göstermesinden ötürü büyüme evresine gitme isteği ile girişimler de bulunmuş ve günümüzde halen inşaatı süren Yeni Gebze Devlet Hastanesi adını alacak modern mimari yapıya sahip dev bir hastane binasına kavuşacağı günü beklemektedir.

İNŞA EDİLEN HASTANENİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İnşa yapımını üstlenen yapıcı firmaların bir türlü istenilen verimi veremediklerin ötürü inşaatı halen süren hastane çok kısa bir süre içerisinde faaliyetlerine başlamak için gün sayıyor. Bina inşaatının temellerine başlayan inşaat firması kendilerinden kaynaklı olarak işi bıraktığını ve buna takriben TOKİ’nin konuyu üstlendiği, geçtiğimiz sene tekrar ihale yapılarak inşaatın devam ettirilemsi üzerine dev hastanenin biran önce faal bir duruma geçmesi için çalışmaların hız kazanıldığı ifade edilmiştir. Hastanenin genel yapısı toplam’da 26.677 m2 araziye sahip olup, inşaatın kapalı alana sahip değer ise toplam’da 56.420 m2 alana sahiptir.

Hastane binası bünyesinde toplam’da 578 araçlık açık ve 37 araçlık ise kapalı otopark hizmete dahil olacak. Bunların yanı sıra 1 hastane hizmet binası, 1 teknik merkez binası ve gerekli işleyiş ek binaları ile hizmete dahil olacak hastane bünyesi zemin kat, bodrum kat ve 9 genel hastane katı ile birlikte toplam’da 11 kattan oluşan dev bir hastane yapısına sahiptir. Bina içerisinde tekli hasta odası alanına dayalı 101, çift kişilik hasta odaları ise 114 adet odadan oluşmakta olup, 14 adet suit oda ve çeşitli tek ve çift kişilik özel odalar bulunmaktadır. Yoğun bakım odalarının da bulunduğu hastane binasının toplam yatak sayısı ise 400 olduğu belirtildi. 11 adet ameliyathane’ye de sahip olan hastane baştan başa modern iç ve dış görünümü ile hastaların ziyaretine çok kısa bir süre içerisinde açılacak.

Gebze Devlet Hastanesi İş Olanakları
Gerekli doktor ve ebe ihtiyaçları devlet tarafından sağlandığı için bu alanlar dışında yardımcı sağlık personelleri, temizlik, hasta bakım personeli, tıbbi sekreterlik, arşiv denetleme personeli, arşiv personeli, güvenlik görevlileri ve daha birçok alana dayalı iş olanaklarının bulunacağı hastane binasına şimdiden kayıtlar yapılmaya başlandı bile. Önceden ve şuanda da halen aktif olan eski bina üzerinden faaliyet gösteren hastane binası, yeni inşa edilecek olan hastane binası için yeterli personel sahip olmadığından ötürü alımlarına devam etmektedir. Hastanenin boyutuna bakılırsa baya bir personelin alınacağı aşikar, bu nedenle halen devam etmekte olan hastane’de çalışmak için başvurular devamlılığını sürdürmekte.

Gebze Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Osman Yılmaz, İlyas Uzuner Cad No:1, 41400 Gebze Kocaeli

Tel: 0262 644 14 60 – 0262 502 22 37-38 – 41 – 42 – 43

Gebze Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Gebze Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Gebze Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. gulcan dedi ki:

    kamuya iş başvurusu yapmak istiyorum

BİR YORUM YAZ