Cumhuriyet Gazetesi İş Başvurusu

Günlük 20 bin tirajı ile Türkiye’de en çok okunan 20. Gazetedirler. Eski İttihat ve Terakki Fırkası Genel Merkez binasında, iki ortağı Nebizâde Hamdi ve Zekeriya Sertel tarafından açılmıştır. İlk kez 1927’de yayımlanmıştır. Merkezi İstanbul’un Şişli ilçesindedir. Atatürkçülük, sosyal demokrasi, sekülerizm ideolojilerini benimsemektedirler. Gazetenin sahibi Cumhuriyet Vakfı’dır. Gazetenin adını Mustafa Kemal Atatürk koymuştur. İlk kez 1930 yılında resimli olarak yayımlanmıştır. 1930’da küçük ilanlar yayımlanmaya başlamıştır. 1934’e kadar dağıtımını Artin Efendi üstlenmiştir. Yunus Nadi ilk baş yazarıydı ve bu görevi 1945’e kadar devam ettirdi. Cumhuriyet Gazetesi’nin tarihi Zekeriya Sertel, Yakup Kadri, Abidin Daver, Ziya Gökalp, Aka Gündüz, Hasan Bedreddin, Ahmet Refik, Halit Ziya, Cevat Fehmi Başkut, Fuad Köprülü, İlhan Selçuk ve Uğur Mumcu gibi yazarlarla doludur. İl kez birinci Sayfasında Ramizisimli karikatür yayımlanmıştır. İkinci sayfada daha çok bilimsel makaleler ve bilim insanlarının yazılarına yermektedirler. İlk kez 29 Ekim 1934’de 10 gün yayın yasağı aldı. Bunun sebebi dönemin hükümetinin yayın politikasına aykırı etmek olarak belirtilmiştir. 1932’de Türkiye’nin 4. Güzellik yarışmasını düzenlemişlerdir. 20 Ağostos 1994’de yayın yönetmenini vefatının ardından fikir ayrılığına düşen İlhan Selçuk ve Uğur Mumcu ve beraberindeki birkaç yazar gazeteden ayrıldı.

Cumhuriyet Gazetesi çok partili döneme geçerken Demokrat Partiyi desteklemiştir. Aynı zamanda gazetede köşe yazarlığı da yapmakta olan Can Dündar, genel yayın yönetmenliğini de üstlenir.

Cumhuriyet Gazetesi İletişim Bilgileri
Adres; Prof. Nurettin Mazhar Öktel Sok. No: 2 34381 Şişli / İstanbul

Telefon:     0212 343 72 74

E-posta: webeditor@cumhuriyet.com.tr

Cumhuriyet Gazetesi Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Cumhuriyet Gazetesi firmasında kariyer yapabilirsiniz. Cumhuriyet Gazetesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Yusuf dedi ki:

  Selamlar. Bir süredir yerel bir gazete de köşe yazarlığı yapmaktayım. Ataması yapılmayan bir öğretmen adayıyım ama artık oradan bir umudum kalmadı. İş başvurusunda bulunmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Örnek yazı da gönderebilirim.

 2. Kamuran dedi ki:

  Kızım için iş başvurusu yapmak istiyorum

 3. Mesut ilhan dedi ki:

  Slm, Anadolu Üniversitesi Basın ve Yayın bolumunden mezun oldum ve askerlik gorevimi ifa ettim ve cumhuriyet gazetesi gibi köklü bir gazetede çalişmak ve kendimi kendimi gelistirmek istiyorum

 4. ALİ KOÇ dedi ki:

  Selamlar,
  İstanbul Üniversitesi Gazetecilik 2014 mezunuyum, askerlik görevimi yeni tamamladım. Eğitimim süresince medya sektöründe önemli deneyimler edindim. Kurumunuzda uygun bir pozisyonda çalışma isteğimi belirtmek istiyorum.

 5. Özge dedi ki:

  İş başvurusunda bulunmak istiyorum.

BİR YORUM YAZ