Çukurova Havalimanı İş Başvurusu

16 Mayıs 2016’da altyapı çalışmalarına başlanılan Çukurova Havalimanı, DHMİ, Çukurova’da genel bir havalimanı hizmet vermesi adına Adana ve Mersin halkı için hava ulaşım yolunun daha rahat ve daha hızlı şehir erişiminde bulunmaları için çalışma faaliyetlerine devam etmektedir. 2011 yılında ihale üzerinden açılan ve kazanan müteahhit’in mali krizlerle boğuşması günümüze kadar inşaatın durmasına sebep olmuş, DHMİ tarafından tekrar ele alınan havalimanı projesi ihaleye girerek 16 Mayıs günü temelleri atılmaya başlanarak alt yapı hazırlıklarına başlanılmıştır. 30.000.000’dan fazla insana hizmet verecek olan havalimanının 550 gün içerisinde hazır hale getirileceği ve by doğrultuda yaklaşık 750.000.000 TL gibi bir maliyete bedel olacağı açıklandı.

Milyonlarca insanın hava trafiğinde daha güvenli ve kaliteli bir şekilde uçuş gerçekleştirmesi için çalışmalarına başlanılan Çukurova Havalimanı projesi baştan sonra modern mimari bir yapıda olup, son teknoloji cihazların donatılmasıyla güvenlik kitlerinin üst safhada tutulması planlanmakta. Havalimanı seferlerinde hem iç hem de dış hatlar servisinin olacağını da belirten yetkililer Adana ve Mersin karayollarına oldukça yakın bir mesafede olmasına ilişkinde ekstra katkıların sağlanacağı belirtildi. 15 Ağustos 2015 yılında müteahhit’in mali krizlerden ötürü işi yapamaması ve buna dolaylı olarak sözleşmelerin fes edilmesi üzerine havalimanının inşasına yeniden başlanılarak en kısa zaman’da her iki ilin yolcu seyahatlerine biran önce kavuşmalarını sağlamaktadırlar. 7.000’den fazla personel alımı yapılacağı ise yetkililer tarafından açıklanırken, şimdiden insan kaynaklarına başvurular yapılmaya başlandı bile.

Çukurova Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres; Adana

Çukurova Havalimanı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çukurova Havalimanı kariyer yapabilirsiniz. Çukurova Havalimanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Hüseyin Taş dedi ki:

  3.havalimanında elektrik ve IT formeni olarak görev yaptım…mersin/tarsusluyum EML elektrik mezunuyum aynı zamanda MYK belgem bulunmakta belgemi İGA havayolu işletmeciliğinden aldım.

 2. Murat buğday dedi ki:

  Loder yülleyici operatörüyüm
  TM zamanlı iş orıyorum
  Çalıştığım firmalar
  Kolin-kalyon:İstanbul 3. Havalimanı
  Gün-Al madencilik ::Nigde Ankara oto yol
  Güçmak :Manisa Soma kömür yükleme

 3. salih dedi ki:

  Çalışmak isterim.

 4. salih dedi ki:

  calışmak ,sterim.

 5. salih dedi ki:

  sizinle calışmak isterim, e.m.l. elektik,elektronik mezunuyum. tel:543 662 72 11

BİR YORUM YAZ