ÇSGB İş Başvurusu

Tarihi 1934 yılına dayanan Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ülkemize bağlı bir bakanlık olarak görevlerine günümüzde de devam etmektedir. Ankara’da bulunan bakanlık bünyesi Türkiye’nin çalışma hayatına yönelik düzenlemeleri, planlar ve projeler üzerine çalışmalar sergileyerek işsiz nüfusa daha sağlam ve yapılı iş prensipleri üzerinde gelişimler sağlamak amacıyla kurulmuş bir bakanlık örneğidir. Çalışma barışının da içerisinde bulundurduğu tüzük içerisinde iş sağlığı ve güvenliği üzerine alınan birçok kararların verildiği ve bu kararların millet meclisi tarafından kendilerine sunularak yürürlüğe girmesiyle teşkilatlandırılmaktadır. İş alanında sağlık ve güvenliğin en ön safhada yer almasına ilişkin çalışmalar gösteren bakanlık buna hitaben kişinin emekli ve sosyal haklarından da sorumlu olarak gerek düzenlemeleri yapmaktan sorumludur.

Ülkemizde birçok sosyal ve güvenlik birimlerinin bağlı olduğu ÇSGB kurumuna ülkemizdeki insanlar er ya da geç mutlaka bu bakanlığa ait bir birime gelerek hayatında bir defa da olsa buradan faydalanacağı bilgiler doğrultusunda hareket etmektedir. Sosyal güvenlik ve iş sağlığı üzerine birçok kez farklı projelerde bulunulmuş ve devlet iradesi ile kararlaştırılarak günümüzde ülkede yaşayan birçok çalışan ve emekli vatandaşların hak ve hukuklarına destek olmuştur. Yıllardır başarılı bir işleyiş içerisinde ülkenin bakanlıkları arasında faaliyetlerini sürdürmekte olan bakanlık günümüzde kendi bünyesinde de birçok gerek memur gerek ise çalışan istihdam ettirmiştir.

ÇSGB İletişim Bilgileri
Adres; İnönü Bulvarı No: 42 Pk: 06520 Emek / ANKARA

ÇSGB Kariyer Olanakları
ÇSGB bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. ÇSGB insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Adile GÜRPINAR dedi ki:

    Sn. Yetkili,
    Cv’mi yollayabileceğim mail adresi bilgisini vermenizi rica ederim.
    Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ