Cosmopolitan Dergisi İş Başvurusu

Dergi yayın hayatına 1886 yılında başlamıştır. İlk yayınlanmaya başlandığında bir aile dergisi olarak piyasaya sürülmüştür. Daha sonra bir süreliğine edebiyat dergisi olarak yayımlanmıştır. 1960’lara kadar bu durum böyle devam etmiştir. 1960 sonrasında bir kadın dergisi olarak yoluna devam etmiş ve günümüze kadar yayım hayatını sürdürmeyi başarmıştır. Kısaca ‘’Cosmo’’ olarak da bilinmektedir.

Cosmopolitan dergisi sıklıkla;  kadın meseleleri, ilişkiler, sağlık, seks, kariyer, kişisel gelişim, ünlüler, moda ve güzellik gibi konuları işlemektedir. İçeriğinde çok büyük çoğunlukta bayanlara yönelik reklam sayfaları bulunmaktadır. Dergi bunun dışında yayımlandığı ülke sosyetesi ve dünya jet sosyetesinden de haberler içermektedir. Dergi çoğu bayide satıldığı gibi karşımıza sıklıkla kuaför salonlarında da çıkmaktadır. Kadınlar hitap etmesine rağmen dergiyi takip eden çok fazla erek okurda bulunmaktadır. oldukca kalın bir dergidir.

Turkuvaz Dergi Grubuna bağlıdır. 2010 yılın mart ayında satış gelirinin %15’ini Darüşşafaka’ya bağışlamışlardır. Dergi tüm dünya çapında belli bir okuyucu kitlesine hitap etmektedir. Genelde kalburüstü ve belli bir statü sahibi olduğunu düşünen, modayla yakından ilgili olduğunu hatta moda editörü ya da modacı olmayı hayal eden insanların elinden düşürmediği bir dergidir. Dergiyi okuyor olmak evinde ya da iş yerinde bulundurmak kimi insanlar için bir statü göstergesidir.

Cosmopolitan dergisi dünyanın neresinde olursa olsun benzer yaş gurubunda ve aynı statüde olduğunu düşünen insan gruplarına hitap etmektedir.

Cosmopolitan Dergisi İletişim Bilgileri
Adres; Turkuvaz Radyo Televizyon Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.

Barboros Bulvarı Cam Han/No: 153 34349 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul

Tel: (0 212) 354 41 18,

Cosmopolitan Dergisi Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Cosmopolitan Dergisi firmasında kariyer yapabilirsiniz. Cosmopolitan Dergisi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ