ÇOSB İş Başvurusu

Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinde bulunan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, iki ayrı belediye sınırı içerisinde yaklaşık 1234 ha alanıyla Türkiye’deki en köklü ve en büyük sanayi bölgelerinden bir tanesidir. İstanbul’a yakın olması ve geniş ulaşım olanakları sebebiyle Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi İstanbul sanayisinin gelişme alanlarından birisi olma özelliğini taşımaktadır. Bölge içerisinde toplamda 320 büyük sanayi parseli bulunmaktadır. Bu parsellerden 284 tanesi proje, inşaat ve üretim aşamasındadır. Bu tesislerden 33 tanesi yabancı yatırımcılara aittir. Ayrıca küçük sanayi sitesinde 39 adet 3 bin metre karenin altında küçük parsel bulunmakta olup, bu parsellerden 29’u hala proje, inşaat ve üretim aşamalarındadır. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesindeki çeşitli ölçeklerdeki bu firmalarda yaklaşık 62 bin kişi istihdam edilmektedir.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunan farklı ölçeklerdeki üretim tesislerinin büyük çoğunluğu Türkiye’nin önde gelen sanayi firmalarıdır. İSO tarafından açıklanan 2014 yılı verilerinde yer alan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesindeki 20 firma Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde yer almaktadır. KOBİ’lerin en büyüklerinin yer aldığı olan 2014 yılı ikinci 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan 15 firma da Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde bulunmaktadır. Bu verilerle beraber 2015 yılının en büyük 1000 ihracatçı firması listesinde yer alan firmalardan 23 tanesi de Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi firmaları arasında yer almaktadır. Bölgede yer alan firmalar ağırlıklı olarak ihracat yapan firmalardır.

ÇOSB İletişim Bilgileri
Adres; ÇOSB İsmetpaşa Mah. Fatih Blv. No.6 Kapaklı ÇERKEZKÖY TEKİRDAĞ

ÇOSB Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda ÇOSB’da kariyer yapabilirsiniz. ÇOSB insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ