Çorlu Havaalanı İş Başvurusu

Tekirdağ ilinde bulunan Çorlu Havaalanı, 1998 yılında sivil ve askeri havaalanı statüsünde hizmete girmiştir. İç hatlar ve dış hatlara seferler düzenlenebilen Çorlu Havaalanı 6521 metre kare büyüklüğüne sahiptir. Devlet Hava Meydanları işletmesi tarafından kurulan Tekirdağ – Çorlu Havaalanı sivil tesisleri yine Devlet Hava Limanları İşletmesine bağlı olan Atatürk Hava Limanının Türki Cumhuriyetler ve dağılmış Rusya Federasyonu ülkeleriyle gerçekleştirdiği uçuşlardan dolayı yaşanan yoğunluğu hafifletebilmek amacıyla kurulmuştur. 16.03.1995 tarihi itibariyle inşaat çalışmaları başlatılan hava limanı 08.08.1998 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından açılışı yapılarak hizmete girmiştir. 7 gün 24 saat tüm yurt içi ve yurt dışı seferlere açık olan hava limanı, Çorlu – İstanbul istikametinde bulunan Seymen Köyü mevkiindedir.

Çorlu ilçesine uzaklığı 15 kilometre olan Çorlu Havaalanı asgari – sivil kategoride olup, kullanım hakkı Devlet Hava Meydanları İşletmesine aittir. 297 araçlık bir otoparka sahip olan Çorlu Havaalanına şehirden ulaşım otobüs, servis ve taksiler aracılığıyla yapılabilmektedir. İç ve dış hatlar terminali tek olan havaalanının yıllık yolcu kapasitesi 600 bin civarındadır. 7 adet check-in bankosu bulunan terminalde bunlardan bir tanesi engelliler için hizmet vermektedir. Dış hatlar salonunda 5 adet gidiş, 5 adet geliş işlemleri için pasaport kontrol bankosu bulunmaktadır. Ayrıca terminal binasında yolcu geliş gidiş katlarında harç pulu veznesi bulunmaktadır. Terminal binasının içerisinde bay – bayan mescitte bulunurken, dış hatlar geliş bölümünde DutyFree mağazası da hizmet vermektedir.

Çorlu Havaalanı İletişim Bilgileri
Adres; Önerler, Çorlu Tekirdağ

Çorlu Havaalanı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çorlu Havaalanında kariyer yapabilirsiniz. Çorlu Havaalanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ