Çorlu Devlet Hastanesi İş Başvurusu

29 Ekim 1963 tarihinde Çorlu’da kurulan Çorlu Devlet Hastanesi ilk etapta 50 yataklı doğum ve çocuk bakım evi adı altında hizmet açılarak sağlık alanına dayalı başarılı hizmetlerde bulunmuş ve akabinde çok kısa bir süre zarfında 1965 yılına hitaben Devlet Hastanesi unvanına kavuşmuştur. Geçen yıllar neticesinde yüksek başarı potansiyeli gösteren hastane bünyesinde bu doğrultuda sürekli hastaların yanında olmuş ve sağlıklarını geri kazanmaları için tüm bilgilerini hizmetlerine dökerek yıllarca günümüze kadar sürdürülebilir bir potansiyellik kazandırmıştır. Akabinde yıllar içerisinde geçen hizmet akışına hitaben yatak sayısı arttırılarak 1997 senesine gelindiğinde 100 yataklı bir hastane kıvamına gelen Çorlu Devlet Hastanesi yataklı hastalara yeteri kadar hizmet veremediğinden ötürü ilgili mecralara öneri ve isteklerde bulunmuştur. Aynı yıl içerisinde Çorlu Devlet Hastanesine ek olarak yeni bir hastane binası inşa edilmiş ve burada yapılan 100 yataklı yeni hasta bakım alanına ile birlikte yatak sayısını 200’e çıkarmıştır.

Yatak sayısının 200’e çıkarılması tekrar yetersizliğe yol açtığından ötürü Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu yetki ile 24.10.2008 tarih ve 40375 sayılı kanun onayı ile yeni bir çalışma izni alınmıştır. Buna takriben yatak sayısı 200’den 300’e çıkarılarak Çorum il, ilçe ve çevre illerden gelen hastalara daha kaliteli ve daha geniş alana sahip bir şekilde sağlık hizmetlerini başarılı bir şekilde sunmasına vesile olmuştur. Kısa süren bu hizmet potansiyeli tekrardan mevcut binanın yatan hasta sayısına yetersiz kaldığından ötürü tekrar ilgili mecralardan gerekli izni almak için başvurulmuş ve 2007 yılında kabul edilerek yatırım programları hazırlanmış ve bu doğrultuda hastane bünyesi büyütülmeye karar verilmiştir.

Mevcut binaya ek olarak düşünülen ve sonrasında fiili olarak yeni bir binaya ihtiyaç duyulduğundan inşa yapım işleri TOKİ tarafından yapılmak sureti ile çalışmalar başlanılmış ve 2001 yılında inşaat sona ermiştir. 02/04/2012 yılında geçici sağlık hizmet tesisi olarak devam eden hastane bünyesi, 28/07/2012 tarihinde resmi işlemler sonlandırılarak kesin kabul işlemleri tamamlanmış ve sağlık hizmetlerine 350 yatak kapasitesi ile devam etmiştir. 2014’de yeni bir değişim sağlayarak 400 yataklı yeni hastanesine taşınarak sağlık alanına dayalı hizmetlerini burada vermeye devam etmiştir.

Çorlu Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Zafer Mah., Bülent Ecevit Bulvarı No:33, 59850 Çorlu Tekirdağ

Telefon : (0282) 693 33 00
Faks: (0282) 652 60 73
E-Posta: tekirdagdhs3@saglik.gov.tr

Çorlu Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Çorlu Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Çorlu Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ