Çocuk Esirgeme Kurumu İş Başvurusu

Çocuk Esirgeme Kurumu, ilk adıyla Himaye-i Eftal adı altında 1917 yılında İstanbul’da kurulan bir dernek ile gün yüzüne çıkarak günümüzde kimsesiz çocukların umut ışığı olmuştur. Seneler içerisinde isim değişikliklerinin yanı sıra birçok dönem zor zamanlar geçirmiş ve hatta kapatılmak zorunda kalmış olan bu kurum günümüzde Milyonlarca değere sahip dev bir kurum olarak insan hayatına önem veren ve gelecek nesilleri ülkemiz için geliştiren bir kurum olarak dimdik ayakta kalmaya devam etmekte. Daha önceleri normal bir dernek iken 1921 yılında Ankara’da resmi olarak devlet bünyesine katılarak Himaye-i Eftal Cemiyetini adını almış ve bu doğrultuda hizmetlerine sırasız bir şekilde devam etmiştir.

Osmanlı döneminden olma bu dernek günümüze kadar gerek devlet, gerek ise askeri birlikler tarafından kontrol edilmiş olup, birçok kez kapattırılarak tekrardan açılmış olan bir dernek statüsüne sahiptir. Yıllar boyunca sürekli perişan hale getirilen kurum son olarak devletin bir daha el atması üzerine 1981 yılında normal bir dernek statüsü halindeyken tekrardan Türkiye Cumhuriyeti devletine ait bir kurum olmak üzere çocuk esirgeme kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. Çocuk Esirgeme Kurumu adına sahip olarak yıllar boyu gelecek nesillere umut ışığı olan kurum 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kurulmasıyla derneğin tüm hakları bu kurula devredilerek bugünkü ismi olan Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü adı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Çocuk Esirgeme Kurumu İletişim Bilgileri
Adres; Necatibey Mahallesi, Anafartalar Caddesi, No: 70, Ulus / Çankaya, Ankara

Çocuk Esirgeme Kurumu Kariyer Olanakları
Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için kurumun insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Çocuk Esirgeme Kurumu insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Hatice dedi ki:

  Merhaba. Ben okul öncesi öğretmeniyim. Nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

 2. Seher dedi ki:

  Nereye nasıl form dolduracsğuz ayrıca benim sertifikamda var

 3. Adile GÜRPINAR dedi ki:

  Sn. Yetkili,
  Cv’mi yollayabileceğim mail adresi bilgisini vermenizi rica ederim.
  Teşekkürler.

 4. Özlem temurbalık dedi ki:

  Özel güvenlik kimliğim mevcut fakat bir türlü iş bulamıyorum başörtülüyüm diye bütün kapılar yüzüme kapandı lütfen bu soruna birileri bir çözüm bulsun benim başörtümle çalışabileceğim bir yer rica ediyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

 5. Sunshine dedi ki:

  That’s a craeckrjack answer to an interesting question

BİR YORUM YAZ